dachy

Możliwości ocieplania dachów

Dachy można ocieplać w różny sposób. Najbardziej popularna jest jednak wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa. Oba te sposoby mają wielu zwolenników. Który jest lepszy? Wiele parametrów wełny i pianki jest bardzo podobnych. Z pewnością jednak natrysk pianki poliuretanowej jest wersją lżejszą. Poza tym jest ona bardziej plastyczna, dzięki czemu można dokładnie zaizolować przestrzenie nawet wokół okien.

Dachy – czym możemy je ocieplić?

dachyWówczas nie będą pojawiać się żadne nieszczelności, przez które może uciekać ciepło. Ocieplając dachy, trzeba zwrócić także uwagę na tak zwane mostki termiczne, przez które także może ulatniać się duża ilość ciepła. Taki mostek charakteryzuje się większym przewodnictwem cieplnym niż reszta konstrukcji. Szczególnie więc jest istotne, aby takie miejsce było dobrze zaizolowane. Wełna mineralna także może się do tego sprawdzić. Najważniejsze jednak, aby mieć do izolowania dobrą ekipę, która się tym zajmie. Nawet w mniejszych miejscowościach takich jak Warka można znaleźć specjalistów, którzy naprawdę znają się na izolacji. Nie wystarczy bowiem postawić dach, żeby wykorzystywać w pełni możliwości budynku. Konieczne jest skuteczne ocieplenie. Inaczej przez dachy niestety uciekać będzie duża ilość ciepła i będzie trzeba dużo pieniędzy przeznaczać na ogrzewanie. Taki dom czy inny budynek nie ma racji bytu. Kiedy ociepla się dachy, czy to w Nadarzynie czy w jakiejkolwiek innej miejscowości, trzeba zwrócić uwagę na to, jakich specjalistów się zatrudnia. Muszą oni rzeczywiście znać się na rzeczy, gdyż inaczej niestety efekty mogą być nie do końca zadowalające. Niektórzy próbują ocieplać domy we własnym zakresie za pomocą wełny mineralnej, ale niestety nie wychodzi to przeważnie dobrze. Okazuje się później, że izolacja nie do końca się sprawdza i trzeba ją poprawiać. Lepiej od razu znaleźć ekipę, która wykona dobrze wykonane dachy – Garwolin wraz z wykonaniem ocieplenia. Wówczas od razu będzie można w pełni korzystać z nowego domu i nie będą się w nim pojawiać żadne dodatkowe problemy. Lepiej poświęcić trochę czasu i poszukać sprawdzonej ekipy budowlanej niż później musieć poprawiać jakieś błędy.

 

Zawsze taniej wyjdzie zrobienie od razu dobrze danej rzeczy. Nie warto oszczędzać na takich rzeczach. Może się to bowiem okazać zgubne. Możliwości, jeśli chodzi o wykonanie dobrego ocieplenia, są bardzo duże. Wystarczy tylko się rozejrzeć za wykonawcą i poczytać dokładnie o walorach konkretnych izolacji. Wtedy na pewno dokona się właściwego wyboru, który w danym budynku będzie najlepszą opcją.