nitownica akumulatorowa

Mobilne urządzenie do nitowania

Nitownica jest urządzeniem, które znalazło swoje zastosowanie w branży przemysłowej i budowlanej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, zarówno nitownice przeznaczone do użytku domowego, jak i profesjonalnego różniące się rozmiarami, zasilaniem oraz rodzajem obsługiwanych nitów.

Nitownice są praktyczne

nitownica akumulatorowaDla osób, które wykorzystują nitownicę każdego dnia w wielu miejscach pracy potrzebny jest sprzęt zapewniający mobilność, który nie zepsuje się przy pierwszym transporcie, dlatego podczas zakupu trzeba dobrze zapoznać się z jej parametrami. Połączenie mechaniczne skomplikowanych konstrukcji jest bardzo trudnym zadaniem. Nitownica ma je ułatwić i zmniejszyć moc potrzebną do trwałego złączenia dwóch elementów, jednocześnie dbając o walory estetyczne. Do tej pory zazwyczaj wykorzystywało się spawy, jednak one pozostawiały po sobie wiele śladów na obu powierzchniach. Największą popularnością cieszą się nitownice akumulatorowe. Wszystko dzięki temu, że ich zasilanie pozwala zabierać ją zawsze ze sobą i pracować w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Są zdecydowanie bardziej praktyczne niż nitownice ręczne, ponieważ posiadają wiele wymiennych końcówek dostosowanych do wielu rodzajów nitów. Warto dodać, że odpowiedni akumulator pozwala na nawet kilka godzin trwałej pracy, a małe rozmiary są atutem gdy trzeba dotrzeć do słabo dostępnych miejsc.

nitownica akumulatorowaDbając o bezpieczeństwo można zaopatrzyć się również w specjalny zbiorniczek, który po doczepieniu wyłapuje szyjki pozostałe po procesie nitowania. Dodatkowe osłonki na ręce oraz oświetlenie LED sprawiają, że nitownice akumulatorowe należą do bardzo bezpiecznych urządzeń. Najlepszy będzie wybór takiej nitownicy, która będzie wyposażona w akumulator litowo-jonowy oraz ładowarkę z trybem przyspieszonym. W przypadku dużej ilości pracy nie trzeba się martwić o to, że za chwile skończy się moc i potrzebna będzie obowiązkowa przerwa. Można wraz z nitownicą nabyć dodatkowy akumulator wprost od producenta, który będzie wymieniany, gdy ten pierwszy całkowicie się rozładuje. Lekka i prosta obudowa nitownic akumulatorowych zachęca coraz większą ilość profesjonalistów do zakupu właśnie tego urządzenia. Szybkie ładowanie oraz trwały akumulator są dwoma z najważniejszych wyznaczników.

Należy jednak pamiętać również o solidnej obudowie, która ochroni właściwy mechanizm przed uszkodzeniami w trakcie transportu. Użycie odpowiednio przystosowanego narzędzia pozwala wykonywać pracę dokładniej oraz sprawniej, oszczędzając swoją energię i czas. Połączenie ze sobą dwóch powierzchni jeszcze nie było tak proste.