Meble tapicerowane – wady i zalety

Najwięcej możliwości aranżacyjnych mamy w pokoju dziennym. Zazwyczaj jest to największy pod względem powierzchni pokój, więc można do niego wstawić dużo mebli. W dodatku tam przyjmowani są goście, jest to też miejsce wypoczynkowe, zatem meble muszą być wygodne, praktyczne i estetyczne.

Meble tapicerowane są popularne

meble tapicerowanePokój dzienny można urządzić w stylu nowoczesnym, kolonialnym, prowansalskim, ale nadal dominuje styl klasyczny, domowy i przytulny. Dlatego też najczęściej wybierane są meble tapicerowane. Kanapy i fotele to niezbędne elementy każdego salonu. Można dostać je w wersji prostej i narożnej, zamiast foteli można wybrać też częściowo pokryte tapicerką krzesła. Taki wybór mebli posiada wiele zalet. Przede wszystkim meble tapicerowane do salonu można dostać w każdym sklepie meblowym i to w bogatej ofercie wzorów i kolorów. Takie meble możemy kupić także w sklepach internetowych, czy zamówić je u tapicera – wtedy otrzymamy meble na wymiar. Warto zaznaczyć, że meble z tapicerką można dopasować do każdego wnętrza. Wszystko zależy od tego jaki kolor i model wybierzemy. Odważne kolory nadają się do pokoju nowoczesnego, szare do industrialnego, a lawendowe do prowansalskiego.

meble tapicerowaneSofy dostępne są także w wielu kształtach, z oparciami bocznymi, rozkładane, narożne, z dekoracyjnymi poduszkami. Kolejną dużą zaletą mebli tapicerowanych jest ich stosunkowo niska cena, niższa niż na przykład mebli skórzanych. Małą kanapę nabędziemy nawet za tysiąc złotych, większą narożną za ponad dwa tysiące. Za takie same meble skórzane zapłacilibyśmy o wiele więcej. W dodatku zawsze można takie meble nabyć w drugim obiegu. Na serwisach sprzedażowych i aukcyjnych używaną kanapę tapicerowaną dostaniemy nawet za dwieście złotych. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie będzie kanapa. Ostatnia zaleta omawianych mebli to wygoda użytkowania. Meble są bardzo miękkie, przyjemne w dotyku, można na nich długo siedzieć i czuć się komfortowo. Niestety, wszystko ma swoje wady. Tapicerka meblowa powinna być czyszczona przez profesjonalistów. Mebli nie powinno się moczyć, ani stosować silnych środków czyszczących, ponieważ mogą one odbarwić tapicerkę, a duża ilość wody sprawi, że może się ona odkształcić, pomarszczyć.

Kolejna wada mebli tapicerowanych to mała odporność na uszkodzenia mechaniczne. Tapicerkę można przeciąć czy przypalić. Naprawy są praktycznie niemożliwe. Można próbować je zakryć np. narzutą, jednak tylko wymiana tapicerki usunie uszkodzenie na stałe. Mimo tych was meble tapicerowane są bardzo dobrą opcją do pokoju dziennego.