SAT linie wertykalne

Linie wertykalne SAT

Surface Aluminium Technologies, w skrócie SAT, był znanym włoskim producentem, który przez długi czas obejmował pozycję lidera w projektowaniu, produkcji, jak też sprzedaży systemów lakierniczych. SAT zostało jednak wykupione przez firmę szwajcarską, która obecnie wiedzie prym w lakiernictwie.

Sat linie wertykalne do malowania

SAT linie wertykalnePołączenie tych dwóch przedsiębiorstw pozwoliło na zdecydowane wyprzedzenie pozostałej części i oferowanie rozwiązań na najwyższym poziomie. Dużą popularnością cieszą się na przykład SAT linie wertykalne do malowania. Lakierowanie w pionie to technologia, która świadczy o nowoczesności przedsiębiorstwa wykorzystującego ją. Pozwala bowiem bardzo dobrze wykorzystać moce produkcyjne, a więc i zyskać lepszą efektywność – to wszystko wiąże się z uzyskaniem przewagi konkurencyjnej w branży lakiernictwa. Według specjalistów, linie wertykalne wiążą się z kilkukrotnie większą wydajnością niż linie poziome. Można na przykład zainstalować obok siebie dwie kabiny lakiernicze do pracy pionowej, dzięki czemu nie będą konieczne przestoje, które wcześniej pojawiały się w związku ze zmianą koloru.

SAT linie wertykalnePo prostu, gdy pracujemy w jednej z kabin, drugą tymczasem możemy wyczyścić i przygotować do kolejnego zadania, jakim będzie malowanie na inny kolor. Wszystko odbywa się w sposób automatyczny dzięki nowoczesnym technologiom. Dzięki temu szybko możemy określić konkretne parametry lakierowania. Nowoczesne technologie są też o wiele bezpieczniejsze dla środowiska, ponieważ ich stosowanie wiąże się z mniejszą ilością ścieków technologicznych, które miały negatywny wpływ na otoczenie. W dzisiejszych czasach ochrona środowiska narażonego na wiele negatywnych czynników jest bardzo ważna, dlatego zmniejszenie toksyczności procesu lakierowania to milowy krok w przód. Oczywiście lakierowanie poziome nie zostało wyparte całkowicie i nadal sprawdza się bardzo dobrze, na przykład przy lakierowaniu ram spawanych. Niezależnie jednak od zastosowanej technologii, zawsze należy zwracać uwagę na to, czy dana lakiernia posiada odpowiednie certyfikaty poświadczające jej umiejętności, jak i bezpieczeństwo stosowanych produktów.

Zwłaszcza jeśli lakierowane są elementy, które mają następnie być wykorzystywane na przykład w terenie nadmorskim, wówczas należy wpierw upewnić się, czy dane lakiery posiadają właściwości antykorozyjne. Dobrze wyposażona lakiernia pozwala na przeprowadzenie prac wykończeniowych elementu w każdym kształcie i wielkości. Wysokiej jakości preparaty pozwalają na wykończenie błyszczące, satynowe czy matowe.