meble kuchenne klasyczne

Ładne, solidne meble kuchenne klasyczne

Wiele osób uważa, że kuchnia pełni funkcję serca każdego domu, z tego też powodu współczesne kuchnie muszą być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale również piękne. Wyróżniamy wiele materiałów, z których produkuje się dziś różnorodne fronty meblowe i blaty. Podczas projektowania kuchni, należy jednak pamiętać o tym, że meble te powinny być przede wszystkim solidne i odporne na działanie wilgoci.

Meble kuchenne z drewna

meble kuchenne klasyczneJakie materiały są dziś zdecydowanie najbardziej popularne? Meble kuchenne narażone są na destrukcyjne działanie wilgoci, które może odbarwiać fronty kuchenne oraz wnikać w najgłębsze warstwy materiałów. Z tego też powodu powinniśmy wybierać najtwardsze, odporne na uszkodzenia materiały, które posłużą nam przez długie lata. Ładne meble kuchenne klasyczne najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości drewna, które podczas produkcji zostaje odpowiednio zaimpregnowane. Za najtwardszy surowiec uznaje się drewno dębowe oraz jesionowe, które można barwić na różnorodne kolory. Meble drewniane z łatwością można również odnawiać, systematyczne odświeżanie koloru sprawi, że nasza kuchnia będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie przez długie lata. Tańszą alternatywą dla mebli drewnianych są meble drewnopochodne, które wykonuje się dziś m.in. ze sprasowanych płyt MDF oraz płyt fornirowanych.

meble kuchenne klasyczneMateriały te można ponadto pokrywać warstwą lakieru, która może być zarówno lśniąca, jak i matowa matowa. Polakierowane meble będą wówczas znacznie bardziej odporne na uszkodzenia oraz zniekształcenia. Odporne na uszkodzenia i zarysowania są także płyty laminowane, które wyróżniają się gładką, jednolitą powierzchnią. Nowoczesne fronty kuchenne coraz częściej wykonywane są również ze szkła oraz metalu. Wysokiej klasy szkło oprawiane jest wówczas w aluminiowe, solidne ramy, które odporne są na działanie korozji. Coraz więcej osób decyduje się dziś również na blaty kamienne, które wykazują właściwości żaroodporne. Kamień naturalny jest także bardzo twardy, marmurowe powierzchnie nie tylko prezentują się więc nad wyraz elegancko, ale posiadają również szereg praktycznych cech. Ceny wszystkich wyżej przytoczonych materiałów są ściśle uzależnione od ich jakości.

Przykładowo: za elegancki, solidny blat z naturalnego marmuru zapłacimy znacznie więcej, niż za blat wykonany z materiałów drewnopochodnych. Pamiętajmy jednak o tym, że dobrze zaimpregnowane materiały produkowane przez renomowanych, uczciwym producentów, posłużą nam nawet kilkanaście lat, jeśli będziemy je systematycznie pielęgnować.