Kominki

Kominki a aranżacja wnętrza

Każdy właściciel domu chce, by jego wnętrza były jak najlepsze. Przegląda katalogi salonów meblowych, czyta magazyny wnętrzarskie, czyta wypowiedzi użytkowników na portalach i forach internetowych. Wszystko po to, by dokonać najlepszych wyborów w kwestii naszych wnętrz.

Kominki to też piękny element dekoracyjny

KominkiJednak niektóre z elementów wystroju są bardziej trwałe i trudne do zmiany niż inne. Jeśli kupimy kanapę, która po jakimś czasie przestanie być atrakcyjna, będzie przetarta na oparciach, czy nie będzie pasowała do nowego wystroju to szybko możemy ją zamienić na nową. Jeśli jednak chodzi o kominki Poznań to warto jest się zastanowić co ich montaż za sobą niesie. Kominki są bardzo popularne, a mnogość wariantów grzewczych i wzorów tylko zachęcają do ich kupowania. Na pewno każdy znajdzie w ofercie dobrego sklepu coś dla siebie. Zastanówmy się zatem jak można zaaranżować wnętrza jeśli mamy w nim kominek.

Z pewnością ważne jest dobre umiejscowienie kominka. Nie powinien on stać ani na wejście, ani też nie powinien się znajdować pod oknem (nie da się go zamontować, kominek potrzebuje zabudowy), ani blisko sprzętów elektronicznych, na przykład telewizora (ciepło kominka może działać niekorzystnie na nie). Każdy kominek musi mieć kominy wentylacyjne, co powinno być brane pod uwagę w trakcie budowy domu. Na etapie budowy łatwo jest wykonać wszystkie połączenia i montaż, a gdyby nie kominy to dym zamiast wydostawać się na zewnątrz musiałby przedostawać się do wnętrza domu). Kominek zajmuje sporo miejsca i w jego pobliżu nie powinniśmy stawiać żadnych mebli, bo zaprószona iskra może na nie spaść. Często się kominki  instaluje zatem w zagłębieniach czy na wąskich ścianach, dzięki czemu nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu pomieszczenia.

Ważne jest także to, jaki kominek wybierzemy. Jeśli to tylko kominek do okazjonalnego ogrzewania pomieszczenia, czy też taki spełniający głównie funkcje dekoracyjne, to często wybieramy kominek na drewno. Wydaje się nam on przytulny i romantyczny, jednak sprawia, że koło kominka musimy mieć miejsca na drewna. Podobnie jest jeśli mamy piece na pellet czy koks bez podajnika schowanego w ścianie, tam również materiał musi być składowany w pobliżu kominka, żebyśmy nie nosili materiału grzewczego dopiero wtedy kiedy będzie potrzebny. Inwestując w kominek ważny jest także wybór projektu.

Teraz mamy nawet kominki narożne, czy wolnostojące, dzięki czemu mamy więcej możliwości aranżacyjny. Kominki dostępne są w różnych kolorach, nawet intensywnych, zatem każdy powinien dopasować kominek do swojego gustu i poczucia estetyki.