drabina wielofunkcyjna krause

Kiedy i gdzie stosuje się specjalne drabiny?

Obecnie coraz mniej osób posiada w domu drabinę. Do mycia okien czy ściągania firanek zawsze można wziąć krzesło lub taboret, a prace budowlane, takie jak malowanie, czy tapetowanie zwykle są zlecane specjalistom. Jednak na budowie, podczas remontu, czy wykonywania prac konserwacyjnych i ogrodniczych dobra drabina okazuje się niezbędna.

Wysoka rozkładana drabina

drabina wielofunkcyjna krauseDo wyboru są różnego typu drabiny, które powinny być dobrane do konkretnych prac. Najbardziej popularne zarówno w domu, jak i w firmach budowlanych są drabiny aluminiowe, mające kilka schodków i mały podest roboczy. Rozkładają się one w kształt litery A. drabiny tego typu są bardzo lekkie, łatwe do przenoszenia. Dzięki temu że się składają można je przewozić nawet w samochodzie osobowym. Drabina jest łatwa w czyszczeniu, a także odporna na uderzenia, czy zarysowania. Czasem potrzebne są drabiny wykonane z drewna. Dawniej tylko takie były dostępne, zanim wyparły je drabiny metalowe. Drewno to materiał solidny, naturalny, twardy. Jednak ze względu na to, że drabina drewniana jest cięższa niż aluminiowa i jest mało odporna na wilgoć to jest używana przede wszystkim przez elektryków – drewno nie przewodzi prądu, więc stanowi dobre ,,uziemienie” podczas prac instalacyjnych.

drabina wielofunkcyjna krauseCzęsto do prac budowlanych wykorzystuje się obecnie specjalne drabiny, których kształt i położenie można zmieniać. Jest to wytrzymała drabina wielofunkcyjna Krause lub też drabina przegubowa. Pierwsza opcja to drabina, która może być rozłożona zarówno w kształt litery A. jak również oparta o ścianę. Często jej długość wynosi nawet kilkanaście metrów. W związku z tym można ją ustawić jak literę A, a jednocześnie część z niej ,,wypuścić” wyżej. W ten sposób tworzy się solidną podstawę, a jednocześnie pomaga pracownikowi w dosięgnięciu do obiektów znajdujących się bardzo wysoko. Z kolei drabinę przegubową można zmienić w podest roboczy. Będzie miała z dwóch stron krótkie podpórki, a na środki szeroki podest. To opcja dobra wtedy, kiedy nie wykonuje się prac na dużej wysokości, ale trzeba się przemieszczać z lewej do prawej strony np. podczas rozkładania przewodów, czy malowania. Jak widać w ofertach sklepów można dostać wiele rodzajów drabin.

Każda z nich może być wykorzystywana do różnych prac. Są niezastąpione podczas tapetowania, tworzenia izolacji, czyszczenia rynny, czy przy pracach w ogrodzie. Warto jest celować w drabiny jak najwyższe, tak by były one pomocne zawsze i wszędzie. Dobre modele drabin z metalu lub drewna na pewno bez problemu kupi się w sklepie budowlanym.