czyszczenie narożników

Kiedy dokładnie trzeba wyczyścić narożnik?

Narożniki są coraz chętniej wybierane przez osoby szukające funkcjonalnych i estetycznych mebli. Zwykle rogi salonu są niezagospodarowane, przez co możliwości ustawienia mebli są ograniczone. Ustawiając narożnik w kącie ma się więcej przestrzeni na stolik, czy szafki. Dodatkowo, narożniki zwykle są rozkładane – można na nich spać. To ważne dla osób, które czego przyjmują gości i chcą mieć dla nich miejsce do spania.

Odświeżanie tapicerki narożników

czyszczenie narożników Narożniki zwykle są obijane tapicerką różnego typu. Są tapicerki bardziej gładkie, miłe w dotyku, jak i te mocniejsze, nieco szorstkie. Dostępne są one w wielu kolorach. Dodatkowo do narożników często dołączane są poduchy dekoracyjne. Taki mebel w salonie z pewnością będzie doskonale się prezentował, jednak trzeba zadbać o jego czystość i świeżość tapicerki. Kiedy zdecydować się na dokładne czyszczenie narożników w Warszawie? Jakie metody czyszczenia wybrać? Dokładne czyszczenie jest ważne szczególnie wtedy, kiedy w domu mieszkają małe dzieci i/lub alergicy. Zalegający we włóknach tapicerki kurz, jak również roztocza mogą działać drażniąco na skórę i drogi oddechowe nawet osób, które nie cierpią na uczulenia. Swędząca, zaczerwieniona skóra, trudności z oddychaniem, to przykłady reakcji obronnej organizmu na kurz i roztocza. Dzięki dogłębnemu wypraniu tapicerki można się ich skutecznie pozbyć. W ten sposób mebel będzie bezpieczny i nie będzie przyczyniał się do powstania odczynów alergicznych.

czyszczenie narożników Warto również wyprać narożnik przed świętami w ramach generalnych porządków, czy przed imprezą w domu. Wiadomo, że jak przychodzą goście to zwykle sprząta się wszystko jeszcze dokładniej. Zaplamiona i brzydko pachnąca tapicerka na pewno nie zrobi dobrego wrażenia na gościach. Ekstrakcyjne pranie narożników sprawi, że kanapa będzie wyglądała jak nowa i będzie miała przyjemny zapach świeżości. Warto również wyprać narożnik nawet jeśli nie jest on zaplamiony i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Z czasem każdy mebel się niszczy i szarzeje, wszystko przez zalegający głęboko kurz. Dogłębne ekstrakcyjne czyszczenie pozwoli na jego usunięcie. Wtedy stara, poszarzała kanapa odzyska swój kolor i na powrót będzie estetycznym meblem w salonie.

Podsumowując, na pranie narożników powinny przede wszystkim decydować się alergicy – dzięki czystej kanapie bez roztoczy i kurzu nie będą musieli się oni przejmować uczuleniem. Wyprać tapicerki warto też kiedy mebel jest stary i poszarzały, jak również wtedy kiedy jest zaplamiony i brzydko pachnący, a niedługo mają przyjść goście na imprezę lub święta.