okno w salonie

Jakie powinny być okna PCV?

Od pewnego czasu dominującym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem okien stają się te typu PCV, potocznie nazywane plastikowymi. Te rodzaje okien, muszą spełniać pewne określone cechy, które dadzą pewność co do ich sztywności, stabilności, oraz zapewnianej ochrony przed utratą ciepła. Dobierając taki właśnie rodzaj okien, szczególną uwagę należy zwrócić na przykład na liczbę zastosowanych w nich komór.

okna pcvObecnie produkowane okna PCV, mają bowiem budowę komorową, która pozwala im na jeszcze skuteczniejsze pełnienie określonych funkcji izolacyjnych. Obecnie, rekomendowany producent okien pcv w mazowieckim stosuje zazwyczaj 5 lub te z 7 komór — nie powinno się już raczej stosować tych okien, które dysponują mniejszą liczbą komór. Dobrą klasę okien PCV rozpoznać można także z łatwością, bo grubości ich ścianek, która powinna mieć co najmniej 3 mm. Wzmocnienia, zastosowane w oknach do usztywnienia oraz ustabilizowania szyby, powinny mieć grubość co najmniej 1,5 mm. Ważne, by zastosowane wzmocnienia nie były wykonane ze stali, która dobrze przewodzi ciepło, co zmniejsza skuteczność izolacyjną okien, ale na przykład z kompozytów z włóknem szklanym.

okno w salonie Szczególną uwagę należy zwrócić na zastosowane, wymienione wcześniej wzmocnienia w przypadku chęci zakupienia takich okien o bardzo dużych wymiarach. Zastosowanie wzmocnienia sprawi, że szyba będzie stabilnie umocowana i nie będzie je groziło wypadnięcie z ramy okiennej czy też pękniecie wskutek oddziałujących na nią czynników zewnętrznych, takich jak różnice temperatury. Dla osób, które oczekują od okien dodatkowego wzmacnia, skuteczności izolacji termicznej, przeznaczone są okna PCV, których komora jest wypełniona dodatkowo materiałem izolacyjnym, takim jak styropian, lub też pianka poliuretanowa. Jeżeli chodzi o wygląd okien PCV, warto pamiętać, że najmniej opłaci się zakup tych, w standardowym kolorze białym. Ze względu jednak na to, że nie będą one pasowały do wszystkich kolorów elewacji, można dobrać na przykład te w kolorze brązowym, czarnym, czy w innym, przygotowanym na zamówienia kolorze.

Od pewnego momentu, do okien, wykorzystanych w domu, oczekuje się zupełnie innych parametrów niż kiedyś. Oprócz ich zwiększonej trwałości czy zapewnianej przez nie skuteczniejszej izolacji mierniczej zwraca się również uwagę na prezencję tych okien. Nie powinno więc dziwić, że obecnie tak popularne stały się te typu PCV, które z jednej strony skutecznie mogą uchronić przed utratą ciepła, a które z drugiej strony można je dostosowywać pod względem ich wyglądu.