Części do kabin prysznicowych

Jakich części do kabin prysznicowych nie może zabraknąć?

Dobrze wyposażona kabina prysznicowa zapewni nam oczekiwany komfort podczas szybkich pryszniców, jak i sesji hydromasażu. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór kabin – wykonywane są one zwykle z materiałów najwyższej jakości.

Części do kabin z aluminium

Części do kabin prysznicowychTaką jakością powinno odznaczać się jednak nie tylko szkło stosowane do zabudowy, ale też wszystkie części do kabin prysznicowych. Jakie części są tutaj bowiem ważne? Zacząć można od profili. Najlepiej sprawdzają się te aluminiowe, ponieważ zastosowany do ich budowy materiał sprawia, że cechują się zarówno lekkością, jak i najwyższym poziomem wytrzymałości. Do tego są naprawdę trwałe. Jeśli chodzi o estetykę, warto zwrócić uwagę, czy profile są polerowane – to zapewni im dodatkowe walory. Drugi podstawowy element to oczywiście zawiasy, na których opierają się drzwi kabiny. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie kabiny, które mają zawiasy z chromowanego mosiądzu, bowiem wyglądają one naprawdę ładnie i długo utrzymują swój atrakcyjny wygląd. Ponadto łatwo je czyścić. Ale znaczenie także ma ich żywotność – żaden użytkownik kabiny prysznicowej nie chciałby, aby po kilku miesiącach eksploatacji okazało się, że części kabiny prysznicowej nadają się do wymiany. Zazwyczaj mamy nadzieję, że przez co najmniej kilka lat nie będzie to konieczne.

Części do kabin prysznicowychW przypadku wysokiej jakości zawiasów z chromowanego mosiądzu zyskujemy tę pewność, ponieważ producent zdradza, że mają żywotność nawet 100 tysięcy cykli otwierania i zamykania drzwi. Jeszcze lepszą trwałością cieszą się dobre rolki – tutaj mowa jest o żywotności nawet 200 tysięcy cykli. Z pewnością te zalety doceni wiele osób. Kolejny ważny element kabiny prysznicowej stanowi rynienka odprowadzająca wodę z drzwi do wnętrza kabiny. To bardzo przydatne, ponieważ bez rynienki woda może rozchlapywać się na podłogę przy wychodzeniu spod prysznica. Rynienka odprowadzająca zapobiega takim sytuacjom. Następna ważna kwestia to wybór estetycznej i funkcjonalnej baterii. Najlepiej, aby komponowała się ona ze wspomnianymi elementami, a więc powinna być chromowana. Na rynku znajdziemy szeroki wybór baterii oraz słuchawek prysznicowych, dlatego pod tym względem nie powinniśmy mieć żadnego problemu. Możemy jedynie zastanawiać się, czy słuchawka powinna być 3-, czy może 5-funkcyjna. Im więcej funkcji, tym więcej możliwości na ustawienie siły i ciśnienia strumienia wody, co jest ważna na przykład przy wodnych masażach zdrowotnych.

Bez wątpienia odpowiednie wyposażenie kabiny prysznicowej jest naprawdę ważne. Przekłada się bowiem na nasz komfort użytkowania prysznica, ale przy doborze elementów zwracajmy uwagę też na to, czy będzie nam łatwo je czyścić.