meble do pokoju

Jak wybrać odpowiednią zabudowę do pokoju?

Sposobem na skuteczne zaaranżowanie przestrzeni w pokoju jest stworzenie indywidualnej zabudowy – jest to zestaw dopasowanych do siebie i połączonych mebli. Zabudowę można oprzeć o geometrię pomieszczenia, wykorzystując do tego schody lub wnękę. W zabudowie można spotkać wyposażenie pokoju dziennego, dziecięcego, a także szafę przesuwną do przedpokoju.

Meble wykonane w zabudowie stapiają się ze ścianą i pozwalają tuszować mankamenty pomieszczenia

nowoczesna zabudowa do pokoju we wrocławiuTo także ciekawy sposób na zaaranżowanie mało ustawnej przestrzeni. Wymiary mebli, ich sposób ustawienia i otwierania, a także dodatkowe wyposażenie można zaplanować podczas projektowania zabudowy. Meble powinny być dopasowane do funkcji, które będą pełnić. W salonie możliwe jest wykonanie zabudowy z przestrzenią na telewizor. Elementy przesuwne ułatwiają segregowanie przechowywanych ubrań i przedmiotów, ułatwiają także dostęp do nietypowych miejsc i zakamarków. W zabudowie można wykonać szafy, regały, biurka, a także łóżka. Jednolita zabudowa może zostać wykonana w konkretnym stylu: art deco, glamour, skandynawskim, modernistycznym czy minimalistycznym. Istnieje możliwość wykonania zlicowanej zabudowy. Brak widocznych zawiasów i uchwytów nie odciąga uwagi od innych elementów dekoracyjnych. Stylowa i nowoczesna zabudowa do pokoju we Wrocławiu może zostać wykonana na indywidualne zamówienie klienta.

meble do pokoju Pierwszy etap to dokonanie pomiarów oraz przedstawienie wizji inwestora – zabudowa musi spełniać swoje zadania. Drugi etap to wykonanie potrzebnych elementów w zakładzie stolarskim. Płyty meblowe są docinane na wymiar, wykonuje się otwory montażowe, przygotowuje i docina prowadnice i inne ruchome elementy. Ostatni etap prowadzony przez wrocławskie firmy to montaż u klienta. Na terenie miasta odbywa się on przeważnie bez dodatkowych opłat. Długość zabudowy może sięgać nawet kilku metrów. Możliwe jest całkowite lub częściowe zabudowanie jednej ściany, a także stworzenie narożnika. W zabudowie pokoju dziecięcego może znaleźć się biurko do nauki. Kompletne zabudowy dobrze sprawdzają się w małych wnętrzach. W zabudowie mogą znaleźć się zakryte elementy, takie jak szafy, ale też odkryte, pozwalające na przechowywanie i ekspozycję książek lub elementów dekoracyjnych.

Jednolita zabudowa może imitować ścianę. Do wykończenia zabudowy wykonanej z płyty MDF można wykorzystać okleinę imitującą naturalne drewno lub fototapetę. W pokoju ze schodami można połączyć ich konstrukcję z zabudową poprzez wykorzystanie przestrzeni pod stopniami.