architekci wnętrz

Jak urządzić wnętrze — pokój dziecięcy okiem architekta

Urządzenie pokoju dziecinnego nie jest prostym zadaniem. Pomysłowy i piękny pokój dla dziecka to marzenie wielu rodziców jak i pociech. Podczas aranżacji pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na parę elementów, powinno być w nim bezpiecznie i komfortowo. Zabawa, odpoczynek, nauka i hobby każde z wymienionych rzeczy powinno tworzyć zgraną strefę w pokoiku dziecięcym.

Architekt i zdobienie ścian

architekci wnętrz O czym warto pamiętać, urządzając pokój dla dziecka? Od kilku lat dużą popularnością cieczy się styl skandynawski, jest to aranżacja oparta na łączeniu klasycznych i prostych form z nowoczesnym designem. Przeważają jasne kolory, prostota i minimalizm. To rozwiązanie sprawdziło się już w wielu przypadkach aranżacji pokoju dziecięcego. Warto wybrać kolor główny, może to być biel i dopasować do niego dodatkowo dwie barwy towarzyszące. Modne stało się również naklejanie naklejek na ściany, które przyciągną wzrok każdego dziecka: leśna polana, przygody na safari, wyścigowe auta, planety układy słonecznego, czy zaczarowane dinozaury. Jeśli jesteśmy przeciwnikami naklejek, to najlepsi architekci wnętrz ze szczecina namalują w pokoiku dziecka przepiękne artystyczne malowidła. Kolejnym etapem jest dobór odpowiednich mebli, powinny być funkcjonalne i bezpieczne. Rozplanowane na przestrzeni pokoju tak, by nie przeszkadzały w zabawie czy swobodnym poruszaniu się. Delikatne białe meble z drewnianymi nóżkami i ciekawymi wzorami, wprowadzą do wnętrza ciekawy styl i delikatność.

architekci wnętrz Jeśli jesteśmy już po etapie malowania ścian i kupnie mebli, następnym równie ważnym etapem, jest dobór prawidłowego oświetlenia. W pokoju dziecka powinno być jasno, to umożliwia spokojną naukę, jak i zabawę. Główne oświetlenie, czyli sufitowe może być w formie halogenów, niektórzy z rodziców wybierają duże klosze z motywem pasującym do całego pokoju. W tak urządzonym pokoju na biurku dziecka powinna stać lampka, nie musi być duża, ale powinna zapewniać doskonałą widoczność przy odrabianiu np., pracy domowej. Istotnym oświetleniem jest również to, które daje delikatną poświatę — świetnie nadaje się gdy dziecko idzie spać i chce, aby światło było nadal zapalone. Tu sprawdzają się bajeczne kinkiety w różne wzory, zawieszone koło łóżka dziecięcego. Końcowym etapem, ale równie bardzo ważnym są dodatki. Nie powinno ich być zbyt dużo, gdyż mogą zaburzyć dziecięcy spokój, tu warto postawić na wspomniany wcześniej minimalizm. Można powiesić półkę i poukładać na niej książki pociechy, bądź ulubione rzeczy czy kolekcje autek. Ważne jest również przechowywanie zabawek, z racji tego, że w pokoiku dziecięcym czasami nie ma gdzie tego trzymać, to ciekawym rozwiązaniem jest skrzynia na zabawki, bądź worek, który jest pojemny, a zarazem może być z motywem pasującym do całej aranżacji. Jak widać, urządzenie pokoju nie jest do końca łatwą sprawą.

Najważniejsze jest to, aby to dziecku się najbardziej podobało, to ono będzie w nim spędzać większość czasu. Jeżeli nie mamy pomysłu na aranżacje, warto znaleźć architektów, którzy zaprojektują pokój od początku do końca. Dzięki temu zyskasz pewność, że pokój będzie urządzony zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami dziecka.