domy drewniane

Jak szybko wybudować dom drewniany jednorodzinny?

Coraz częściej czynnikiem warunkującym podjęcie inwestycji budowlanej przez osoby prywatne jest czas. Długi okres oczekiwania na budowę domu, w trakcie którego należy opłacać mieszkanie w którym się przebywa, co może znacząco zwiększać koszt samej inwestycji, dlatego wielu ludziom rozważającym budowę własnego domu jednorodzinnego zależy na znalezieniu takie rozwiązania, które by minimalnie skróciło ten okres.

Domy drewniane – warto się na nie zdecydować?

domy drewniane W takiej sytuacji warto zapoznać się z trzema dość nowymi na polskim rynku budowlanym rozwiązaniami. Pierwszym z nich są domy kanadyjskie. Są to poniekąd trwałe domy drewniane w małopolsce, a właściwie posiadające drewniany szkielet na który składają się drewniane bele o grubości zależnej od wielkości planowanego obiektu. Przestrzeń pomiędzy pomiędzy szkieletem wypełnia się za pomocą materiału termoizolacyjnego. Oddzielnie wykańcza się zewnętrzną jak i wewnętrzną część ścianę przy pomocą materiału ocieplającego i foli paroszczelnej tak by posiadały one dobre parametru izolacje, a także by było odporne na działanie takich czynników jak wilgoć. Domy kanadyjskie posiadają strop który wykonuje się także z drewnianych belek, pomiędzy którymi znajduje się wełna mineralna. Górna stronę wykończa się płytami OSB od dolnej natomiast podwiesza się sufit. Domy wybudowane w tej technologi cechują się niskimi kosztami eksploatacji, jednak należy szczególną uwagę na jakość ich wykonania, gdyż to w jaki sposób zostaną skonstruowane warunkować będzie ich funkcjonalność i wytrzymałość, jeżeli chodzi natomiast o prawdziwe domy drewniane, cechujące się krótkim czasem wykonania to w tym wypadku należało by rozważyć udowe domu z bali drewnianych. Tego rodzaju projekt można zrealizować w czasie 3-4 miesięcy. Zaletą tego rodzaju budownictwa są stosunkowo niskie koszta eksploatacji, ciekawe walory wizualne, jak i niepowtarzalny mikroklimat panujący we wnętrzu drewnianego domu. domy drewniane Nie mniej tego typu budownictwo popularnością cieszy się głównie na południu małopolski, śląsku, mniej w w dużych miastach jak Katowice. Ostatnią opcją, warto rozpatrzenia jeśli chodzi o technologie budowlane pozwalające na postawianie wykończonego domu w krótkim czasie są domy z prefabrykatów. Domy te buduje się przy wykorzystanie gotowych płyt, tak zwanych prefabrykatów. Jednak choć dom składa się z gotowych części to możliwości formowania tych płyt zakłady mają bardzo wiele, dzięki czemu możliwe jest zrealizowanie praktycznie każdego dowolnego projektu.

Dodatkowo obiekty wykonane w takiej technologi charakteryzują się najkrótszym czasem wykonania, który szacuje się na sięgający niewiele powyżej 10 tygodni. Przedstawione powyżej charakterystyki pozwalają na zapoznanie się z dostępnymi w Polsce technologiami budowlanymi umożliwiającymi postawienie domu w bardzo krótkim czasie.