remonty kompleksowe

Jak szybko przeprowadzić remont?

Remont kojarzy się z czymś, co się stale przedłuża, powoduje mnóstwo bałaganu i każdego kosztuje mnóstwo nerwów. Nawet zwykłe malowanie ścian może powodować wiele problemów, a co tu mówić o kompleksowych remontach. Jednak jeśli będziemy się stosowali do kilku zasad to remont może obyć się bezproblemowo, jak również szybciej, sprawniej i taniej.

Remont dobrze zaplanowany

remonty kompleksoweJak to zrobić? Przede wszystkim remont powinien być dokładnie zaplanowany. Warto jest zrobić sobie listę rzeczy, które trzeba zrobić, jak również założyć sobie jakieś ramy czasowe na jego wykonanie. Trzymanie się planu pozwoli w racjonalnym ułożeniu czasu pracy, zawsze będzie wiadomo co trzeba zrobić w następnej kolejności. Wiele osób pomija tę kwestię i później wykonuje czynności remontowe na chybił trafił, co wprowadza chaos w remoncie jak również przedłuża jego wykonywanie. Druga kwestia to zakup wszystkich materiałów z zapasem. Jeśli farba ma starczyć na pomalowanie dwudziestu metrów i tyle też ma nasz pokój to należy kupić przynajmniej jedną, małą puszkę więcej. Wiele farb wymaga dwukrotnego użycia, nigdy też nie da się idealnie nałożyć na wałek tyle farby ile trzeba. Podobnie rzecz ma się z płytkami czy tapetami. Warto jest kupić kilka sztuk/litrów więcej, żeby się nie denerwować.

remonty kompleksoweFinansowo nie będzie to odczuwalne, a przynajmniej w trakcie malowania ściany nie będziemy musieli jechać do sklepu budowlanego, bo nagle skończyła się farba. Trzecią ważną rzeczą, kiedy planuje się szybkie remonty kompleksowe w Kielcach, jest koncepcyjne przemyślenie takich kwestii jak użytkowanie remontowanych pomieszczeń i przestawienie mebli. Wiadomo, że na czas remontu można spać w pokoju dziennym, zamiast w sypialni, jednak kuchnia i łazienka to pomieszczenia nie do zastąpienia. Ich remont powinien być przeprowadzany najsprawniej. Jeśli remontowany jest pokój to trzeba wynieść stamtąd wszystkie meble i ustawić tak, by nie utrudniały korzystania z pokoju. W przypadku łazienki czy kuchni trzeba wynieść jak najwięcej rzeczy, żeby się nie zniszczyły. Ostatnia zasada szybkiego remontu to nie zakładanie, że poradzimy sobie sami. Samodzielnie nawet malowanie jest trudne, nie wspominając o bardziej zaawansowanych pracach. Jeśli nie chcemy zatrudniać specjalistów to warto przynajmniej znajomych poprosić o pomoc.

Im więcej osób będzie uczestniczyło w remoncie tym szybciej da się przenieść meble, bardziej precyzyjnie położyć tapetę (we dwoje zawsze jest to łatwiejsze), czy też usunąć kurz i pył poremontowy. Szybki i kompleksowy remont jest możliwy jeśli zawsze będziemy stosować się do planu.