firma sprzątająca

Jak sprzątać w biurze

Pytanie, jak sprzątać w biurze, zadają często właściciele małych firm. To oni bowiem zastanawiają się nad tym, czy lepiej jest sprzątać samodzielnie (jeśli zatrudniamy naprawdę niewielką ilość pracowników), zatrudnić jedną panią sprzątającą, czy może skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Firma sprzątająca jest potrzebna

firma sprzątająca W korporacjach nie ma tego problemu – biurowce są zawsze sprzątane przez fachowe firmy. Dzięki temu możliwe jest codzienne zachowanie czystości, niezależnie od tego, ile osób przejdzie danego dnia przez korytarz. A łatwo się domyślić, że w takich korporacjach ruch jest naprawdę spory. Właściciele małych firm jednak zastanawiają się też nad oszczędnościami – nie chcą przepłacać w takiej błahej sprawie jak sprzątanie. Warto więc dokładnie rozważyć, która z propozycji jest najlepsza. Zastanówmy się po kolei nad każdą z opcji. Sprzątanie samodzielne? Jeżeli w biurze pracują maksymalnie cztery osoby – oczywiście każda z nich może sama raz w tygodniu (lub tyle razy, ile uważa za konieczne), posprzątać swoje biurko i zetrzeć kurze. Zajmuje to raptem kilka minut, a szybko robi się o wiele czyściej. Co jednak z odkurzaniem? To byłoby strasznie nieprofesjonalne, gdyby mieli się tym zajmować pracownicy biurowi!

firma sprzątającaNie mówiąc już o myciu okien, czyszczeniu zlewu kuchennego czy sanitariatu. Wszystko wskazuje na to, że niedopuszczalne jest, aby profesjonalna firma sprzątająca – bydgoszcz pozwalała swoim pracownikom na sprzątanie miejsca pracy – źle by to o niej świadczyło. Ta opcja więc odpada. Co zaś z zatrudnianiem jednej osoby sprzątającej? Zazwyczaj w gazetach codziennych w rubryce Anonse ogłaszają się panie na emeryturze, które chcą sobie dorobić. Często też po prostu są znudzone ciągłym siedzeniem w domu i chcą po prostu wyjść do ludzi. Takim osobom nie zależy na najwyższych stawkach. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że tutaj to na nas spadnie obowiązek dostarczania środków czystości do pracy pani sprzątającej. Będą to więc pewne koszty. Z kolei jeżeli wybierzemy firmę sprzątającą, wówczas wprawdzie zapłacimy więcej za godzinę pracy, jednakże taka firma pracuje na własnych środkach czystości. Chemia gospodarcza posiadana przez takie firmy odznacza się najwyższą jakością, ponadto firmy te dysponują też specjalistycznymi urządzeniami sprzątającymi, dzięki czemu praca przebiega szybciej, ale i dokładniej.

Jeśli interesuje nas firma sprzątająca – Bydgoszcz jest miastem, w których działa co najmniej kilka takich przedsiębiorstw. Wszystkie cieszą się dobrą renomą, gdyż zatrudniają jedynie takie osoby, które podchodzą z zaangażowaniem do wykonywanej przez siebie pracy.