listwy przypodłogowe mardom

Jak dobrać listwy przypodłogowe do wnętrza?

Listwy przypodłogowe okazują się niezwykle istotnym elementem, dzięki któremu istnieje możliwość efektywnego zakrycia nieestetycznych przerw pomiędzy ścianą a podłogą. Dodatkowo pełnią także funkcje praktyczne – jako swego rodzaju ochraniacze. Warto jednak również pamiętać, że ich obecność jest ważna pod względem wyglądu. Można je dopasować do wielu różnych wariantów architektury wnętrz. W jaki sposób dopasować listwy do danego wnętrza, aby poprawiały walory estetyczne pomieszczeń?

Poprawny dobór listew przypodłogowych

listwy przypodłogowe mardomListwy przypodłogowe są takimi elementami, które mogą zostać dopasowane do różnorodnych mebli czy asortymentu wnętrz. Dla najodważniejszych osób polecana jest również zupełna przeciwność – wyróżnienie ich na tle całego pokoju, na przykład poprzez jaskrawy i teoretycznie niepasujący kolor. Nada to z pewnością swego rodzaju dynamiki. Najpopularniejszym wyborem okazuje się dopasowanie listew do koloru podłogi. Dzięki temu będzie widoczna swego rodzaju ciągłość pomiędzy podłożem a elementem ozdobnym. Powstanie spójna całość. Należy jednak uważać, ponieważ tego typu zabieg doprowadzi do optycznego zmniejszenia wielkości pomieszczenia. Warto także rozważyć opcję doboru koloru listew do barwy ściany. To także zapewni swego rodzaju spójność, a cały element nośny będzie jednolity, a tym samym uporządkowany.

listwy przypodłogowe mardomDla odważniejszych osób, które lubią eksperymenty w zakresie wykończenia wnętrz, proponowane jest jeszcze jedno rozwiązanie. W tej opcji trwałe listwy przypodłogowe mardom decor byłyby dopasowane do dodatków we wnętrzu. Mogą to być poduszki, obicie łóżka, foteli lub innego wyposażenia, co sprawi, że pokój będzie spójny. Tego typu wariant polecany jest jednak w bardziej artystycznych mieszkaniach, w których właściciele zdecydowali się na przykład na wykończenie vintage czy glamour. W stylu skandynawskim, nowoczesnym czy szeroko pojętym minimalizmie doskonale sprawdzi się spasowanie ze ścianą albo podłogą. To niewątpliwa klasyka, a tym samym można mieć pewność, że na pewno nie wyjdzie z mody.

Dopasowanie listew przypodłogowych do danego wnętrza nie zawsze okazuje się wyborem oczywistym. Dzięki możliwości kupienia ich różnych wariantów, dostępnych jest bardzo dużo możliwości. Zdecydowanie najpopularniejsze okazuje się spasowanie z barwą podłóg albo ścian, jednak najodważniejsze osoby coraz częściej pozwalają sobie na kontrolowane wariacje – poprzez naumyślne niedopasowanie i wyróżnienie listew. Doskonale sprawdzą się w pokojach oraz mieszkaniach wykończonych nieco bardziej artystycznie.