imitacja cegły na ścianę

Imitacja cegły jako dekoracja wnętrz

Wykończenie wnętrz to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które mają konkretne wizualizacje wyglądu własnego domu. Muszą wybrać właściwe materiały, które nie tylko będą estetycznie wyglądały, ale również będą funkcjonalne i długo zachowają świetny wygląd. Często sięgają po cegiełki dekoracyjne, jako ozdoba salonu, czy sypialni, jednak ich impregnacja oraz możliwość uszkodzenia wiąże się z dużymi kosztami.

Imitacja cegły ładnie wygląda

imitacja cegły na ścianęSam zakup materiału jest bardzo drogi, dlatego pojawiła się na rynku ciekawa alternatywa, która wygląda równie dobrze w nowoczesnych wnętrzach. Producenci wprowadzili na rynek produkt stanowiący imitację cegły, który może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Dostępne są w wielu kolorach, co jest dużym ich atutem, ale również pasują do każdego pomieszczenia ze względu na swoją specyfikację. Modna imitacja cegły na ścianę to nie tylko ciekawy wygląd, ale również praktyczny montaż oraz niska cena, co pozwala zaoszczędzić w budżecie domowym wiele pieniędzy. Płytki zazwyczaj są odporne na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne, ponieważ wykonane zostały z elastycznego materiału. Można dopasować je do każdego kształtu ściany, przez co uzyska się efekt 3D. Często imitacja cegły pojawia się jako dodatek, który ma dodać wnętrzu ciepła, między innymi dlatego wykańcza się nimi elementy kominka.

imitacja cegły na ścianęW zależności od wybranej kolorystyki można płytki stosować w każdym pomieszczeniu, nawet łazience, ponieważ są one odporne na wilgoć i się nie zniekształcają. Trójwymiarowy wygląd imitacji cegły sprawia, że na pierwszy rzut oka wydaje się ona prawdziwa. Dopiero po dotknięciu tekstury można się zorientować, że jest to tylko płytka kamieniopodobna. Dodatkową zaletą jest również izolacja – cieplna oraz akustyczna. Pomieszczenia wykończone takim materiałem są dźwiękoszczelne oraz lepiej zabezpieczone prze uciekaniem ciepła, co wpływa na koszt ogrzewania. Warto przemyśleć również zastosowanie takiego rozwiązania na całej elewacji domu, by powiększyć swoje oszczędności związane z dostarczaniem ciepła. Dekoracyjne elementy we wnętrzach to nie tylko detale, ale również wykończenie ścian, które może wyglądać bardzo efektownie. Decydując się na płytki imitujące cegły można niskim kosztem nadać domu wyjątkowego charakteru, jednocześnie oszczędzając na pielęgnowaniu naturalnego kamienia oraz skomplikowanym montażu.

Płytki kamieniopodobne można zamontować samodzielnie wedle instrukcji producenta oraz w każdej chwili przemalować nie wpływając na ich właściwości. Trwałość i odporność pozwalają przez długi czas zachować świetny wygląd pomieszczeń.