hale namiotowe magazynowe

Hale namiotowe jako przestrzeń magazynowa

Wiele firm potrzebuje odpowiedniego miejsca do składowania ich różnego rodzaju produktów, najczęściej wiąże się to z przemysłem w którym często składuje się przedmioty duże gabarytowo i często wymaga to względnie dużych ilości miejsca. Często kojarzy nam się to ze wszelkiego rodzaju profesjonalnymi, odpowiednio ocieplonymi, wentylowanymi i często klimatyzowanymi magazynami.

Hale namiotowe o stalowym szkielecie

hale namiotowe magazynoweJednak na taki luksus w stanie są pozwolić sobie tylko większe przedsiębiorstwa, które stać na wybudowanie murowanego budynku i odpowiednie wyposażenie go tak, aby służył specyficznie dla tego celu. Jednak nie tylko duże firmy muszą składować swoje produkty, często bardzo duży problem mają z tym przedsiębiorstwa małe i średnie, które nie mogą sobie pozwolić na konstrukcje tego typu ze względu na ich mocno ograniczony budżet. Jednak nie jest to jedyna opcja jaka pozwala na składowanie przedmiotów we własnym budynku. Wynajmowanie przestrzeni magazynowej jest często bardzo niepewne i dużo ludzi woli się wstrzymać od takiej decyzji ze względu na duże ryzyko kradzieży i małą kontrolę nad taką przestrzenią. Istnieje jednak alternatywna opcja, która jest znacznie tańsza niż wybudowanie murowanego budynku, a są to duże hale namiotowe magazynowe. Są to konstrukcje stawiane na stalowym szkielecie i pokryte plandeką z tworzywa sztucznego, lub blachą.

hale namiotowe magazynoweSprawdzają się one idealnie jako przestrzeń magazynowa do składowania przedmiotów nie wymagających konkretnej temperatury ich składowania. Często wiele firm decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, gdyż jest ono znacznie tańsze i szybsze w realizacji. Stawianie murowanego magazynu może potrwać w skrajnych przypadkach nawet latami, z kolei postawienie takiej stalowej konstrukcji to kwestia zaledwie tygodni. Wymagają one odpowiedniego, wybetonowanego fundamentu, który musi być przygotowany przed rozpoczęciem prac montażu takiej hali. Zwykle firmy zajmujące się tym przed montażem same wykonują tego typu konstrukcję, a to zadanie zdecydowanie powierzyć im, gdyż zapewne lepiej się na tym znają i dokładnie wiedzą jak taki fundament ma wyglądać, aby taka konstrukcja służyła nam jak najdłużej i była jak najbardziej wytrzymała.

Skorzystanie z tego typu rozwiązania pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości środków i czasu, co zdecydowanie jest bardzo racjonalnym rozwiązaniem. Tego typu hale są niezwykle solidne, dlatego też ryzyko ich uszkodzenia jest bardzo małe i ich trwałość nie różni się od konstrukcji betonowych, gdyż najczęściej w obu wypadkach główny szkielet wykonany jest tak samo ze stali, która w halach namiotowych bywa często solidniejsza.