elewacje hpl

Główne zalety elewacji wentylowanych hpl

W obecnym czasie zwraca się bardzo dużą uwagę na to, jakiego rodzaju materiały elewacyjne wykorzystywane są do ocieplenia budynków, mieszkalnych, oraz tych należących do firm. Może od tego zależeć wiele różnych kwestii, związanych z użytkowaniem praktyce w danego budynku. Obecnie szczególnie popularne z tego względu stały się więc elewacje nazywane wentylowanymi.

Jakie są superlatywy elewacji wentylowanych hpl?

elewacje hplGłówną zaletą takich właśnie elewacji jest przede wszystkim zapobieganie dużym skokom temperatury wewnątrz budynku, związanym ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki takim elewacjom, jak elewacja wentylowana hpl, budynki w znacznie mniejszym stopniu nagrzewają się latem natomiast zimą wolniej tracą ciepło. Wszystko dzięki temu, że pomiędzy płytą elewacyjną, zazwyczaj stworzoną z kompozytów, a warstwą izolacyjną jest pozostawiona odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Okazuje się być ona kluczowa, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Działanie takich elewacji jest bardzo proste. W lecie wysokie temperatury ogrzewają płytę zewnętrzną, ale ciepło jest oddawane do powietrza, zrodzonego w wolnej przestrzeni. Tymczasem zimą, mróz nie ma szans przedostać się przez płytę elewacyjną i wniknąć do wnętrza budynku, co oznacza znacznie mniejsze problemy i wydatki związane z jego właściwym dogrzaniem.

 

elewacjeElewacje wentylowane hpl mają także tę zaletę, że nie dochodzi w budynkach, które są nimi pokryte, do kondensowania się pary wodnej. Wszystko dlatego, że materiałem dociepleniowym stosowanym w tych elewacjach jest wełna, a nie styropian, co pozwala ścianom na odpowiednią cyrkulację powietrza. Ogromną zaletą elewacji wentylowanych, szczególnie tych HPL, jest duża różnorodność, jeśli chodzi o wygląd tych materiałów elewacyjnych. Oznacza to, że można je znaleźć w wersjach, przypominających do złudzenia drewno, kamień, czy po prostu płytę laminowaną w różnych kolorach. Oznacza to, że dwa budynku pokryte takim materiałem elewacyjnym, mogą wbrew pozór wyglądać zupełnie inaczej. Jest to główna przyczyna popularności elewacji tego typu.

W obecnym czasie widać wyraźnie rosnąca popularność różnego typu elewacji wentylowanych. Mają one wiele różnych zalet, które mają pozytywny wpływ na utrzymanie danego budynku w dobrym stanie technicznym. Dodatkowo, stosowanie takich właśnie elewacji, pozwala na znaczne ograniczenie wydatków na ogrzewanie budynków, a także na jego klimatyzacje, w czasie gorących dni lata. Elewacje tego typu są także zdecydowanie najbardziej zróżnicowane, biorąc pod uwagę ich wygląd, który może przypominać również materiały pochodzenia naturalnego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.altosystem.com.pl!