szafy wnękowe do zabudowy

Gdzie przechowywać letnie przetwory?

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, z pewnością przy domu posiadamy też ogród. Nie tylko ten o funkcji jedynie dekoracyjnej, ale także zazwyczaj znajduje się w nim miejsce na warzywnik. Własne warzywa czy owoce to prawdziwa przyjemność, ponieważ smakują zawsze o wiele lepiej!

Szafy do zabudowy na zamówienie

szafy wnękowe do zabudowySą o wiele zdrowsze, w końcu sami dobrze wiemy, w jaki sposób je podlewamy i nawozimy. Latem możemy jeść je świeże, natomiast gdy zbiory są obfite, warto zrobić przetwory, które z prawdziwą radością zjemy zimą, kiedy za oknem będzie trzaskał mróz. Smak własnych konfitur może umilić nam te chwile. Gdy produkcja konfitur będzie szła pełną parą, wkrótce złapiemy się na myśli, że właściwie nie mamy gdzie ich przechowywać! Czy aby na pewno? Warto rozejrzeć się po domu, aby znaleźć miejsce, które posłuży jako schowek na konfitury i inne przetwory. Dobrą opcją jest przestrzeń pod schodami. Zazwyczaj pozostawiamy ją niewykorzystaną, tymczasem ma ona duży potencjał. Wystarczy że zakupimy polecane szafy wnękowe do zabudowy z Warszawy. Niejeden producent wykonuje je na zamówienie, dlatego będziemy mogli bez problemu dobrać odpowiednią ilość półek czy regałów. W ten sposób kącik pod schodami, który do tej pory był niezauważany, może zyskać nowy charakter. Przed montażem zabudowy najpierw odświeżmy to miejsce.

szafy wnękowe do zabudowyPrzyda się odmalowanie ścian, najlepiej na jasny kolor – biała farba jest tutaj dobrym wyborem, ponieważ dzięki temu kącik zostanie rozjaśniony, rozświetlony i będzie wyglądał przyjemniej nawet wtedy, kiedy będzie stał pusty. W następnym kroku musimy dokonać pomiarów, aby wiedzieć, jakiej wielkości powinny być półki i regały. Pamiętajmy o tym, że słoiki na przetwory swoje potrafią ważyć, dlatego wyposażenie wnęki powinno być mocno przymocowane do ściany, aby nie doszło do konfiturowej katastrofy. Na szczęście solidne wkręty ze sklepu budowlanego oraz poprawny montaż sprawią, że unikniemy tego typu problemów. Gdy już rozplanowaliśmy półki i regały, pomyślmy, jak powinny wyglądać drzwi takiej szafy wnękowej. Najlepiej gdy będą to drzwiczki przesuwne, w ten sposób nie będziemy zabierać przestrzeni w pomieszczeniu. Koniecznością będzie zamontowanie szyny, ale nie jest to trudne i raczej każdy sobie z tym poradzi.

Nie zapominajmy jednak też o oświetleniu. Dzięki temu podczas użytkowania składzika będziemy zawsze mieć komfortowe warunki. Ponadto przy pracach montażowych takie oświetlenie także bardzo się przyda. Jak widać, z nieważnego kącika pod schodami można zrobić wartościową przestrzeń, którą dobrze wykorzystamy.