panele gipsowe 3d

Gdzie można stosować panele gipsowe?

Urozmaicanie przestrzeni jest bardzo popularne wśród projektantów wnętrz. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że w aranżacji króluje styl modernistyczny. Stonowane barwy, delikatne materiały, surowe faktury i z pozoru niepasujące do siebie detale – to właśnie z tych elementów skomponowane są najciekawsze wystroje wnętrz.

Panele gipsowe z marketu

panele gipsowe 3dZlikwidowanie nudnych elementów można dostrzec nie tylko podczas wybierania wyposażenia, ale także w samym sposobie wykańczania przegród budowlanych. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują lekkie okładziny, które składają się z drobnowymiarowych elementów. Nie przypominają jednak klasycznych płytek ceramicznych oraz paneli, ponieważ posiadają wyraźnie wypukłą fakturę. We wnętrzach prywatnych domów oraz w przestrzeni publicznej często chociaż jedna ściana ma nietypową fakturę, która znacznie urozmaica i ożywia całe pomieszczenie. W jaki sposób można uzyskać taki efekt bez inwestowania pieniędzy w kosztowne remonty i drogie materiały budowlane? Warto zastosować panele gipsowe 3D. Można je kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym i to niezależnie od regionu kraju. Nawet sklepy internetowe z powodzeniem wprowadzają do swojego asortymentu ten produkt.

panele gipsowe 3dGips jest materiałem, który w niezwykle prosty sposób można kształtować, dlatego wybór faktur tego materiału jest naprawdę ogromny – od płaskich paneli, poprzez te imitujące cegły aż do bardzo skomplikowanych geometrycznych krawędzi imitujących graniastosłupy czy ostrosłupy. Montaż tego typu elementów nie sprawi żadnego problemu nawet laikowi, ponieważ przykleja się je do ściany za pomocą klasycznego kleju gipsowego, który sprzedawany jest w workach. Aby wypukła ściana mogła zdobić wnętrze także po zmroku, wielu inwestorów decyduje się także na montaż listew z diodami LED lub innego oświetlenia. Nie ma żadnej reguły co do jego rodzaju czy barwy. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od preferencji właściciela oraz jego możliwości finansowych, ponieważ skomplikowane oświetlenie bywa bardzo drogim rozwiązaniem. Wiele osób obawia się zamontowania na ścianie paneli wypukłych ze względu na to, że ściany nie można w żaden sposób wykorzystać.

Nie jest to jednak prawda – ściana, do której przyklejone są płytki gipsowe, wciąż jest płaska i pionowa, więc bez problemu można do niej dostawić stół czy szafki. Podobnie z wieszaniem dekoracji. Gips jest bardzo miękkim materiałem, w którym można wiercić, dlatego powieszenie obrazka nie sprawi żadnego problemu. W związku z tym okładzina ta jest nie tylko elegancka, ale także funkcjonalna.