garaże drewniane w warszawie

Garaże, altanki i inne drewniane konstrukcje na działce

Drewno to materiał od wieków stosowany w branży budowlanej. Stosowano go do budowania domów, zadaszeń, mebli, a także do tworzenia zabawek, czy dekoracji. Współcześnie ta tendencja jest utrzymana – nadal drewno jest popularnym materiałem. Obecnie mamy dostęp nie tylko do lokalnych odmian typu buk czy dąb, ale także do drewna z Syberii, czy z Bliskiego Wschodu. To daje jeszcze więcej możliwości konstrukcyjnych.

Jak można zatem wykorzystać ten budulec na własnej działce?

drewniany garaż Co warto z niego stworzyć? Na pewno warto rozpatrzyć garaże drewniane w Warszawie czy innym mieście. nie zawsze od razu decydujemy się na budowę garażu który będzie przylegał do ściany domu. Nie wszyscy mają samochody, czasem przeszkodzą jest brak gotówki na rozbudowę budynku. Zawsze jednak można stworzyć miejsce na auto później. Zamiast brzydkiego garażu blaszanego warto postawić na ten z drewna. Będzie on lepiej współgrał z zielenią działki, a jest też ekologiczny. Zamiast całego garażu można zdecydować się na otwartą wiatę lub inne zadaszenie, zarówno wolnostojące jak i przymocowane do ściany domu. Drugia kategoria drewnianych konstrukcji na działce to te związane z relaksem. Przy domu można wykonać drewniany taras – zarówno taki posadowiony na gruncie (choć nie bezpośrednio), jak i taki na podwyższeniu.

garaże drewniane w warszawieInna opcja do drewniana altanka – otwarta lub zamykana. Odpoczynek na świeżym powietrzu na pewno jest przyjemniejszy niż ten w zamkniętym pomieszczeniu. Można się cieszyć promieniami słońca, ciepełkiem i delikatnym wietrzykiem. Obecnie modne są tarasy z drewna syberyjskiego lub egzotycznego – bardziej odpornego na zmienne warunki atmosferyczne niż rodzime odmiany. Trzecia opcja to konstrukcje praktycznie wykorzystywane innego typu – są to drewutnie, domki narzędziowe i składziki. Nie zawsze w garażu da się upchnąć sprzęt i narzędzia ogrodnicze, więc osobna przestrzeń na to jest jak najbardziej wskazana. Jeśli w domu jest kominek opalany drewnem czy piec na pellet to materiał grzewczy trzeba gdzieś przechowywac – najlepiej w suchym miejscu. Zadaszenie blisko domu czy składzik będą odpowiednie bo nie trzeba daleko nosić materiału, a jednocześnie nie trzeba go trzymać w domu.

Podsumowując, drewno to doskonały materiał do tworzenia konstrukcji wokół domu. Drewniany taras, wiata garażowa czy drewutnia na pewno spodoba się każdemu nie tylko pod względem wizualnym, ale także przez wzgląd na solidne wykonanie, przez co nasza działkowa konstrukcja będzie stała przez wiele lat w bardzo dobrym stanie.