woda

Filtry do wody pitnej w zdrowym życiu

Żyjemy w czasach, gdzie moda na zdrowy tryb życia sięgnęła zenitu. Ogromna ilość osób stara się żyć zdrowo i w miarę na sportowo. Przejawia się to w wielu kwestiach w naszym społeczeństwie, zauważamy coraz to więcej wegetarian i wegan, których wcześniej zdecydowanie tak dużo nie było.

Dlaczego warto pić wodę?

wodaSklepy zalewne są żywnością wegetariańską, naturalną, organiczną, czy bezglutenową, co staje się bardzo popularne nawet w naszym kraju, który wydaje się dalej być dość nieustępliwy w swoich tradycjach żywieniowych. Może się wydawać, że jest to pewnego rodzaju moda przyniesiona z zachodu i tak też jest. Tendencje żywieniowe i życiowe zmieniają się co parę dekad i możliwym jest, że niedługo znów wejdziemy w inną modę. Jednak świadomość i próby zdrowego trybu życia, to nie tylko zupełna zmiana diety jak na chociażby weganizm. Wiele osób tak to widzi, jednak jest o nieprawda. Wystarczy zacząć od ograniczenia wielu składników, które nie są zbyt pożyteczne dla naszego organizmu. Ograniczenie cukru, soli, tłuszczu, oleju słonecznikowego i rzepakowego, białego pieczywa, ziemniaków, mięsnych sosów i przede wszystkich słodyczy wystarczy w zupełności by żyć zdrowiej i zrzucić parę kilogramów. Jednak ważnym jest, żebyśmy pamiętali o piciu dużych ilości w miarę dobrej jakości wody. Dostarczanie dużych ilości wody do naszego organizmu w czasie dnia bardzo korzystnie na niego wpływa. Woda wypłukuje wiele szkodliwych substancji, nadmiar tych pożytecznych, wszelkie złogi w naszym ciele, oczyszcza nerki i dostarcza nam składników mineralnych. Do tego picie dużych ilości wody może pomagać w chudnięciu i polepszeniu stanu przemiany materii.

wodaWoda także bardzo dobrze gasi pragnienie i nie powoduje uczucia zasłodzenia, jak w wypadku wielu innych napojów, gdzie ciągle chcemy więcej i więcej. Musimy jednak pamiętać, żeby pić wodę dobrej jakości by nie obyć się złym smakiem i większymi dodatkami. Woda twarda z małą ilością materiałów nasyci nas zdecydowanie gorzej, niż woda mocno namineralizowana. Dlatego też powinnyśmy unikać wód źródlanych, którymi zdecydowanie trudniej jest się napić i często woda w kranie ma więcej minerałów niż tego typu wody. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są filtry do wody pitnej, wodociągi w niektórych miastach oferują wodę z ilością minerałów sięgającą nawet 700mg/L, co jest wynikiem bardzo dobrym. Przeciętna woda mineralna posiada od około 400mg do 1300mg na litr, a woda źródlana w porywach do 400mg, co bardzo rzadko osiąga. Dlatego też przysłowiowa kranówa pozwoli nam zaoszczędzić na kupowaniu butelek wody, które kosztują około 2zł za dwulitrową butelkę. Nie dość, że filtr taki pozbywa się wszelkich niepożądanych metali, bakterii i wirusów z takiej wody, to jeszcze dodatkowo ją mineralizuje co tworzy jeszcze wyższą jakościowo wodę.

Taką wodę można bez problemu pić prosto z filtra i będzie ona zdecydowanie lepszej jakości niż spora ilość wód sprzedawanych w sklepach. Dlatego też jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli pijemy dużo wody i chcielibyśmy zaoszczędzić na dłuższą metę.