słupki parkingowe

Eleganckie słupki parkingowe

W obecnych czasach kwestia odpowiedniej architektury miejskiej jest kluczowa dla inwestorów, władz oraz turystów i mieszkańców. Przykładamy coraz większą wagę do szczegółów i chcielibyśmy otaczać się samymi pięknymi przedmiotami. Kiedy odwiedzamy jakieś miasto, od razu podświadomie je oceniamy, zanim jeszcze zaczniemy rozmyślać nad jego wyglądem i wyposażeniem.

Słupki parkingowe mogą być estetyczne

słupki parkingoweNa niektóre elementy praktycznie nie zwracamy uwagi, a mogą pełnić ważne funkcje. Ważnym elementem infrastruktury mogą być specjalne słupki. Jednak korzystanie z tradycyjnych, nieestetycznych słupków nie pasowałoby przy obiektach chronionych, czy nowoczesnych budynkach. Niektórzy kilkadziesiąt lat temu, podczas budowy bloków, stosowali słupki parkingowe na stałe, ponieważ otrzymywali takie blokady wraz z zakupem mieszkań. Były to słupki o zdecydowanie mniejszy walorach estetycznych niż w obecnych czasach. Istnieje rozwiązanie w kwestii połączenia estetyki z funkcjonalnością. Są to słupki parkingowe, dostępne w różnych, oryginalnych wzorach. Takie ozdobne słupki parkingowe sprawdzają się do ochraniania zabytkowych terenów. Dzięki niebanalnemu wyglądowi będą idealnie komponować się w miejską architekturę. Do czego w ogóle służą takie słupki? Często przechodzimy obok nich obojętnie, nie zdając sobie sprawy, że ochraniają pieszych przed niespodziewanymi atakami terrorystów. Poza tym służą do wyznaczania miejsc, gdzie parkowanie nie jest możliwe.

słupki parkingoweNiektóre z nich są dodatkowo wyposażone w łańcuchy. Takie słupki z reguły zamontowane są na stałe, na przykład przy hotelach lub innych miejscach użytkowych, przy których nie można zatrzymywać samochodu. Jednak niektóre ze słupków wyposażone są w możliwość chowania ich w ziemię, w celu umożliwienia przejazdu służbom porządku drogowego, na przykład karetce, czy policji. Sterowane są wtedy specjalnym pilotem umożliwiającym schowanie i późniejsze wysunięcie z powrotem. Każdy słupek wykonany jest z rury o różnej średnicy. Natomiast są tylko dwie dopuszczalne wysokości po wysunięciu słupka: 800 lub 1100 milimetrów. Słupki zabezpieczone są warstwą o cynku, zapobiegającą korozji. Co więcej, maluje się je na konkretne kolory: biały, czerwony, grafitowy lub zielony.

Grafitowy lub zielony idealnie pasują pod względem kolorystyki do śmietników miejskich. Obecnie często kupuje się dodatki, które komponują się ze sobą, dla zachowania spójności. Niektórzy właściciele domów jednorodzinnych również decydują się na zakupienie słupków, by uniemożliwić innym pojazdom parkowanie na ich terenie.

Przeczytaj więcej na: salvada.pl