ceny ekogroszku w polsce

Ekogroszek w korzystnej cenie

Aby zapewnić sobie odpowiedni poziom temperatury w domu w trakcie sezonu zimowego, należy postawić na rozwiązanie możliwe wydajne przy jednocześnie niskiej cenie. Żyjemy w czasach, w których mamy całą masę opcji możliwych do wyboru, dlatego warto im poświecić nieco więcej uwagi tak, aby wybrać odpowiedni system grzewczy – dostosowany zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych.

Tani i dobry ekogroszek

ceny ekogroszku w polsceCo więcej, warto również postawić na rozwiązanie możliwie przyjazne środowisku naturalnemu, ponieważ widmo globalnego ocieplenia staje się wizją coraz bardziej realną – nikt nie zadba o planetę lepiej, jak my sami. Rzecz jasna, najlepiej wypada pod tym względem ogrzewanie elektryczne, zaraz potem jest gazowe – obydwa charakteryzują się tym, że nie wydzielają do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, natomiast są one dość drogie i nie każdego na nie stać. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się ekogroszek, który opłaca się zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. To wyjątkowo tani sposób ogrzewania domów, pod wpływem którego nie wydziela się zbyt duża ilość substancji, takich jak szkodliwa siarka. Dla porównania: ekogroszek emituje zaledwie 0,1% siarki, a ogólnie biorąc nawet około 90% mniej pyłów niż tradycyjny węgiel opałowy.

ceny ekogroszku w polsceTym, co również skutecznie przekonuje wielu konsumentów, są korzystne ceny ekogroszku w Polsce, które wynoszą około kilkuset złotych za tonę – wszystko zależy od jakości surowca, a także od ilości, jaką kupuje się jednorazowo (oczywiście, im więcej się zamawia, tym cena wypada korzystniej). Za wyborem tego surowca przemawia także fakt, że jest on również pozyskiwany metodami przyjaznymi środowisku – produkuje się go z wysokiej jakości wyselekcjonowanego węgla charakteryzującego się dużą kalorycznością. To kolejny bardzo ważny aspekt korzystania z ekogroszku – ma on bardzo wysoką kaloryczność. Znaczy to tyle, ze z małej ilości surowca można pozyskać bardzo dużo energii. Mniej materiału opałowego oznacza natomiast mniej wydanych pieniędzy, rachunek jest zatem prosty – to się najzwyczajniej w świecie opłaca.

Wystarczy spojrzeć na statystyki: wartość opałowa węgla brunatnego waha się pomiędzy około 7,5MJ/kg a 21MJ/kg, węgla kamiennego między 16MJ/kg a 29MJ/kg, natomiast w przypadku ekogroszku wartość ta wynosi nawet 24MJ/kg przy zachowaniu wszystkich przyjaznych środowisku właściwości. Co więcej, materiał ten jest znacznie mniejszy objętościowo, co wpływa na poprawę warunków stosowania go. Jak zatem widać to na przykładzie, ekogroszek stanowi bardzo skuteczny rodzaj surowca opałowego.