szafy do zabudowy tychy

Duże szafy w stylu glamour

Styl glamour jest jednym ze stylów wyposażenia wnętrz charakteryzujących się niesłabnącą popularnością. Dla jednych wydaje się synonimem kiczu oraz przesadnego przepychu, ale dla całej reszty jest to wyjątkowo estetyczny design, pozwalający na zapewnienie komfortu każdej osobie, która się na niego zdecyduje.

Rodzaje szaf w stylu glamour

duże szafy na wymiar z TychBy móc odpowiednio zagospodarować mieszkanie w tym stylu, warto wiedzieć czym wcześniej wspomniany styl glamour się wyróżnia. W języku angielskim słowo „glamour” oznacza urok, czar, blask oraz przepych, ale jak się okazuje, określenie to nie oddaje w pełni tego określenia. Ważny okazuje się w tym stylu efekt – budzi fascynację bogactwem, przyciąga uwagę swoją ekstrawagancją, a na dodatek wydaje się nieco tajemniczy oraz odrealniony. Jedną z głównych inspiracji tego stylu są gwiazdy Hollywood z lat 40. i 50. Meble oraz same ozdoby cechują się masywnością, licznymi zdobieniami, pikowanymi elementami, obszernymi kanapami inspirowanymi barokiem, dużymi fotelami, błyszczącymi tkaninami oraz bogato rzeźbionymi lustrami czy obrazami. By podkreślić tego typu styl, warto zainwestować w duże szafy na wymiar z Tych. Można je zamówić zgodnie z preferencjami w takim wykończeniu, jakim tylko się chce. W przypadku glamour powinny być stosunkowo duże, masywne, a na dodatek warto, aby posiadały nóżki.

szafy do zabudowy tychyOczywiście nie można zapominać o licznych zdobieniach, które we wcześniej wspomnianym stylu są bardzo istotne, ba, stanowią jego kwintesencję. Dobrym wyborem okażą się również szafy zabarwione na odcienie fioletu, różu, purpury, turkusu, ale oczywiście fantastyczne będzie także połączenie klasycznej czerni oraz bieli. Z całą pewnością styl ten cechuje się wysokim poziomem elegancji, ale jednocześnie idealnie połączonej z funkcjonalnością. Właśnie takie też powinny być szafy glamour – z jednej strony pięknie ozdobione, ale z drugiej funkcjonalne i wszechstronne. Należy jednak pamiętać, aby ich ilość ozdób nie przytłaczała, bo estetyka może z łatwością przekształcić się w kicz. Styl glamour jest rozwiązaniem wyjątkowo ciekawym oraz estetycznym. Okazuje się jednym z najpopularniejszych stylów architektury wnętrz. Niektórzy zarzucają, że jest zwyczajnie kiczowaty, jednak konieczne jest, by był zwyczajnie odpowiednio dopasowany.

Aby podkreślić jego ekstrawagancję, warto zainwestować w wysokiej jakości szafę. Najlepiej, aby została spersonalizowana na zamówienie, ponieważ meble w stylu glamour charakteryzują się bogactwem pod względem ilości ozdób. Dodatkowo można ją dopasować pod względem wymiarów.