producent drzwi

Drzwi wewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne będą stanowiły świetną dekorację wnętrza przez długie lata. Zazwyczaj tego typu produkty montowane w budynkach charakteryzują się znacznie ciekawszym designem niż te, które umieszcza się na zewnątrz. Otwiera to spore możliwości przed producentami, którzy starają się przykuć uwagę swoich klientów, coraz to nowszymi propozycjami.

Drzwi z materiałów drewnopodobnych

producent drzwiTym sposobem powstają drzwi z różnych materiałów, o zróżnicowanych właściwościach i zupełnie inaczej wyglądające. Do najpopularniejszego materiału, z którego wykonywane są drzwi, należą płyty drewnopodobne, sklejki, okleiny lub płyty wiórowe. Łatwo można je uzupełnić ciekawymi wzorami i dodatkami, na przykład w formie szyb. Drzwi wykonane z płyt imitujących drewno charakteryzują się dobrym ociepleniem i lekkością. Nie są to jednak jedyne parametry, na które powinno zwrócić się uwagę podczas zakupu drzwi. Kolejnymi cechami, godnymi uwagi jest dźwiękochłonność, którą charakteryzują się drzwi z PCV lub aluminium oraz spora wytrzymałość, która występuje w produktach wykonanych z drewna. Producent drzwi wewnętrznych może zaoferować swoim klientom również drzwi szklane, które szczególnie przydają się w łazienkach, salach konferencyjnych, biurach lub innych pomieszczeniach o dużej powierzchni.

producent drzwiPomijając funkcjonalność drzwi oraz ich walory estetyczne, wiele osób skupia się również na cenie produktu. Nie ma cienia wątpliwości, że zakup drzwi nie należy do najtańszych inwestycji – w sklepach internetowych i stacjonarnych można je znaleźć w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na cenę produktu wpływa między innymi materiał, z jakiego zostały wykonane, renoma producenta, a także ewentualne dodatki, jakie zostały naniesione na drzwi lub w nie wbudowane (np. płyty ocieplające). Do najdroższych drzwi należą te wykonane z drewna, natomiast najtaniej można kupić produkty wykonane z płyt drewnopodobnych lub też sklejki. Należy jednak wziąć pod uwagę, że raz zakupione, wytrzymałe drzwi zazwyczaj posłużą przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a te tańsze – mogą zniszczyć się już po upływie roku. Poza poszczególnymi parametrami drzwi warto również zwrócić uwagę na to, kto będzie przebywał w pokoju, gdzie umieszczone będą drzwi.

Jeżeli wśród domowników znajdują się dzieci, które często trzaskają drzwiami, uderzają w nie zabawkami lub kopią – warto postawić na produkty, które będą wytrzymałe, a przy tym łatwe w ewentualnej naprawie. Jeśli jednak domownikom zależy na ciszy w danym pomieszczeniu – kluczowym parametrem może okazać się izolacja akustyczna.