donice betonowe

Donice – ceramiczne, plastikowe ?

Wiele osób lubi mieć w domu kwiaty czy inne rośliny. Dzięki temu ich pomieszczenie wydaje się przytulniejsze, bardziej kolorowe, wprowadza się inny nastrój. Jednak kwiaty muszą znajdować się w doniczkach. Dawniej mieliśmy do wyboru te doniczki w jakich sprzedaje się kwiaty i można było do nich dobra odpowiednia osłonkę, żeby zakryć brzydką doniczkę.

Donice betonowe okazują się najlepsze

donice betonoweTeraz jednak w sprzedaży mamy nie tylko donice do wnętrza, ale również donice do stosowania na zewnątrz, na przykład na tarasie, balkonie czy w przestrzeni miejskiej. W końcu mała architektura miejska to również donice, bo kwiaty nie tylko mogą rosnąc na rabacie. Z czego mogą być wykonane takie donice? Które z nich najlepiej jest wybrać? Ostatnio modne stały się donice betonowe. Takie donice stosowane są właśnie najbardziej w przestrzeni miejskiej. Mogą to być zarówno wysokie donice, takie jakie nierzadko sięgają nam do pasa, jak również niskie, ale długie donice na kilka kępek kwiatów. Takie donice są trudne do przewrócenia, zarówno przed kogoś, jak i przed czynniki atmosferyczne, takie jak silne wichury. Beton architektoniczny jest pod tym względem idealnym, ponieważ nie tylko daje gwarancję trwałości, ale również jest odporny na inne czynniki, takie jak deszcz czy śnieg. Takie donice betonowe są również łatwe w czyszczeniu, szczególnie jeśli mają gładką i śliska powierzchnię.

Również ławka parkowa betonowa jest stosowana na terenach zielonych, dzięki czemu całość aranżacji przestrzeni do siebie pasuje. Taka nowoczesna ławka w połączeniu z donicami z pewnością będzie dobrze wyglądać. W końcu mała architektura miejska powinna być przemyślana i dobrze zaplanowana. Wróćmy jednak do doniczek. Popularne są też donice ceramiczne. Dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu kształtach. Niektóre z nich mają nawet różne faktury czy wzory wykonane w strukturze donicy. Ceramika również jest odporna na uszkodzenia, jednak kiedy nam taka doniczka spadnie to się rozbije. W przypadku donicy betonowej jest prawdopodobieństwo, że by do tego nie doszło lub chodzić uszkodzenia byłyby mniejsze. Metalowe donice w zasadzie nie są produkowane, stosuje się tylko metalowe osłonki. Jest to zrozumiałe, ponieważ metal poza metalami nierdzewnymi, jest podatny na korozję i niszczenie pod wpływem wody.

Czasem mamy także doniczki plastikowe, jednak to najczęściej doniczki przejściowe, czyli takie w jakich stoją kwiaty w sklepie, a potem przekłada się je do doniczki właściwej. Plastik jest mało trwały, łatwo pęka, można go złamać, więc nie nadaje się dobrze na doniczki.

Więcej informacji na www.modernline.info.pl