tanie domy energooszczędne w Warszawie

Domy energooszczędne – czy to opłacalny wydatek?

W dzisiejszych czasach, gdy dbanie o środowisko oraz oszczędność bardzo liczą się w życiu wielu osób, temat domów energooszczędnych często pojawia się w rozmowach i rozważaniach czy aby na pewno jest to opłacalne rozwiązanie. Nic w tym dziwnego – nie jest to najtańszy wydatek, dlatego nadal pojawia się dylemat czy będą to dobrze wydane pieniądze.

Posiadanie domu energooszczędnego – zalety

tanie domy energooszczędne w WarszawieNa pytanie czy warto budować dom energooszczędny można odpowiedzieć jednym słowem – tak. Istnieje wiele argumentów, które potwierdzają, że taki dom jest opłacalnym wydatkiem. Jednym z nich jest to, że energooszczędny budynek oznacza oszczędność – zresztą tak też mówi nazwa. Pod tym hasłem kryje się nie tylko zwykłe zmniejszenie ubytków energii, ale również możliwość eliminacja zbędnych elementów. Dom energooszczędny tworzy bryłę, najczęściej z dwuspadowym dachem, pozbawiony takich elementów architektonicznych jak balkon. Tak opracowany projekt wykorzystuje naturalną energię ze słońca w najlepszy możliwy sposób. Domy energooszczędne często po stronie południowej są przeszklone, a po stronie północnej nie posiadają żadnych okien lub są one w małym rozmiarze. Tanie domy energooszczędne w Warszawie charakteryzują się tym, że ich orientacja względem stron świata wpływa na możliwość zmniejszenia utraty ciepła.

tanie domy energooszczędne w WarszawieNajczęściej w takich domach salon i sypialnia zaprojektowane są tak, że ich umieszczenie lepiej wpływa na tryb życia domowników. Ponadto, domy energooszczędne, szczególnie te ze stolicy, ocieplane są powłoką izolacyjną i posiadają wentylację mechaniczną z rekuperacją. Właśnie dzięki niej ubytki ciepła są stanowczo mniejsze, a w pomieszczeniach panuje świeże powietrze, dzięki czemu nie wymagają one wietrzenia. Dom energooszczędny pomimo wielu zalet, które zostały wcześniej wymienione, nie jest jedną z wiodących inwestycji. Dostępne na rynku domy energooszczędne mogą być droższe od zwykłych domów nawet o pięćdziesiąt procent. Wysoka cena wynika między innymi z kosztów ocieplenia i instalacji. W Polsce tańsze domy można znaleźć w stolicy, gdzie różne firmy wystawiają ciekawe oferty, które są opłacalne. Pomimo to, w naszym kraju ta technologia nadal nie jest tak popularna. Jest tak głównie ze względu właśnie na koszt inwestycji.

Podsumowując – domy energooszczędne wiążą się w wieloma zaletami, które zachęcają do wybudowania takiego budynku. Pomimo że Polska nie jest krajem, w którym tego typu domy są często spotykane, warto zapoznać się z dostępnymi ofertami, głównie tymi z Warszawy. Tam znajdziemy niedrogie domy energooszczędne.