materace Piankowe

Dobry sen i materace piankowe

Sypialnia jest miejscem szczególnym w naszych domach, które jest przestrzenią do odpoczynku i regeneracji. Wiele osób ogranicza ilość snu na rzecz pilnych obowiązków i maksymalnego wykorzystania doby, jednak jest to bardzo szkodliwe w skutkach dla naszych organizmów.

Materace piankowe zapewnią komfort podczas spania

materace PiankoweSen jest nam niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. W jego w trakcie wydziela się hormon odpowiedzialny za wzrost i regenerację komórek, więc nic dziwnego, że wielu ekspertów twierdzi, że to właśnie zdrowy i długi sen jest kluczem do zachowania młodości. Niemowlęta potrafią spać nawet czternaście godzin na dobę, jednak jest to szczególny etap w życiu człowieka, w którym występuje błyskawiczny rozwój. Szacuje się, że osoby dorosłe potrzebują mniej więcej od sześciu do ośmiu godzin snu na dobę, jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od trybu życia. Często nie zdajemy sobie z faktu, że zbyt długie spanie może niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu powodując ospałość i brak energii do czegokolwiek. Z kolei po ośmiu dobrze przespanych godzinach jesteśmy w pełni zrelaksowania, pozbawieni stresu i gotowi na kolejny dzień. Dodatkowo zwiększamy wówczas odporność oraz poprawiamy prace mózgu. Sen to jedna z największych przyjemności, na jakie możemy sobie pozwolić w naszym codziennym życiu. Tutaj często pojawia się jednak problem bezsenności, który współcześnie dotyka bardzo wiele osób.

Zazwyczaj spowodowana jest oba nadmierną ilością stresu oraz nieprawidłowym stylem życia. Zdarza się też, że wynika z niedoborów lub nadmiarów różnych substancji w organizmie, a nawet choroby. Głównie są to schorzenia na tle emocjonalnym, takie jak nerwica lub depresja. Mimo wszystko, najczęściej nie przykładamy uwagi do warunków w jakich śpimy – zasypiamy przy telewizorze lub laptopie, nasze łóżka do sypialni są niskiej jakości, a w sypialni nie pasuje dostateczna ciemność. Cisza, ciemność i wygodne oraz komfortowe materace piankowe Bydgoszcz to absolutna podstawa głębokiego snu. Często nasze łóżka sypialniane ustawione są na wprost do telewizora i nic dziwnego, że nie możemy zasnąć, gdy światło odbiorników razi nas w oczy. Zamiast wybierać łóżka drewniane lub inne przeznaczone do sypialni, śpimy na sofach i wersalkach, co odbija się na jakości sny i zdrowiu kręgosłupa. Znacznie lepiej jest zdecydować się na popularne materace piankowe, których w Bydgoszczy jest naprawdę duży wybór.

Podsumowując, na zdrowy i głęboki sen na wpływ naprawdę wiele czynników. Każdy kto boryka się z problemem bezsenności lub chronicznego niewyspania powinien rozpocząć od zmieniania swoich nawyków i zadbania o higienę snu.