myjki ciśnieniowe

Dobór odpowiedniej myjki ciśnieniowej

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup własnej myjki ciśnieniowej. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. Musimy jedynie pamiętać o podłączeniu urządzenia pod instalację wodną i zapewnienie mu źródła mocy. Z własną myjką ciśnieniową bez przeszkód zadbamy o własne auto lub przywrócimy powierzchni na tarasie dawną czystość.

Myjka z akumulatorem

myjki ciśnienioweWybierając się do sklepu po odpowiednią myjkę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim kupując myjkę stacjonarnie, będziemy mogli sprawdzić niektóre jej parametry własnoręcznie. Większość sklepów wystawia na sali najpopularniejsze modele, by można je było „przetestować”. Pierwszą właściwością, jaką będziemy mogli ustalić, będzie waga myjki. Większość modeli posiada wbudowane kółka ułatwiające transport, jednak wciąż im myjka lżejsza, tym łatwiejsza będzie w użytkowaniu. Zwłaszcza jeśli chcemy przeznaczyć naszą myjkę do mycia samochodu, powinniśmy sprawdzić długość węża. Niech będzie on na tyle długi, byśmy swobodnie mogli skierować strumień wody na dach samochodu. Sprawdźmy też, czy długi wąż jest nawijany na bęben – taki będzie najwygodniejszy w użytkowaniu. Przeglądając myjki ciśnieniowe w sklepie, zwróćmy uwagę na ich zasilanie. Niektóre modele posiadają akumulator, inne silnik spalinowy.

myjki ciśnienioweKoleją ważną właściwością myjki, wpływającą na jej zakup, jest zestaw akcesoriów, jakie posiada – mogą to być szczotki ułatwiające mycie karoserii albo pojemnik na detergent. Ten drugi będzie pomocny w usuwaniu brudu, z którym sama woda mogłaby sobie nie poradzić, jak zaschnięte plamy czy ślady tłuszczu. Trudno też wyobrazić sobie mycie auta bez użycia specjalistycznych płynów. Z danych technicznych powinniśmy wyczytać, jakim ciśnieniem dysponuje urządzenie, którym jesteśmy zainteresowani. Do mysia samochodu z powodzeniem wystarczy ciśnienie o mocy w granicach 120-130 barów. Do starszych aut warto stosować nawet te z mniejszą mocą, by nie uszkodzić lakieru. Takie ciśnienie z kolei może sobie nie poradzić z umyciem brukowanej ścieżki – tutaj potrzeba myjki dysponującej mocą przekraczającą 130 barów. Do poszukiwania myjki wybierajmy sprawdzone sklepy. Te będą dysponować największą ilością modeli najlepszych marek.

Spytajmy też sprzedawcę o gwarancję producenta – ona zawsze jest przydatna. Wiedząc, do czego będziemy najczęściej używać naszej myjki, możemy poprosić ekspedienta o rady i wskazówki. Zwłaszcza sprawdzone profesjonalne sklepy, specjalizujące się w sprzedaży tego typu urządzeń, zadbają o fachową poradę i pomoc obsługi dla swoich klientów.