ocieplenia pianką poliuretanową

Dlaczego warto wybrać ocieplenia pianką?

W przypadku każdego budynku, zarówno mieszkalnego, gospodarczego, czy usługowego trzeba zadbać o odpowiednią izolację. Dzięki niej w budynku będzie cieplej lub chłodniej, w zależności od pory roku. Latem pożądany jest chód, bo za oknem żar leje się z nieba. Zimą zaś każdy chce wejść do przyjemnie nagrzanego pomieszczenia.

Dobry wybór ocieplenia

ocieplenia pianką poliuretanowąDobra izolacja obniża też rachunki za ogrzewanie lub klimatyzację pomieszczenia, może także wpływać na akustykę (izolacja akustyczna). Dlatego też warto zastosować solidną, nowoczesną, trwałą izolację, by potem uniknąć problemów. Docieplenie budynku zawsze jest możliwe, jednak problematyczne i kosztowne. Lepiej od razu wybrać to co najlepsze, by potem nie mieć problemów. Niedrogie ocieplenia pianką poliuretanową w mazowieckim to z pewnością najkorzystniejszy wybór z możliwych. Dlaczego to właśnie w ocieplenia pianką PUR warto zainwestować? Przede wszystkim jej nakładanie jest o wiele szybsze niż stosowanie styropianu czy wełny. Styropian trzeba dobrze dociąć, a potem przykleić do podłoża i czekać aż wszystko zaschnie. To dużo pracy, a do tego styropianu nie da się wykorzystać na przykład na poddaszach albo tam gdzie są półokrągłe wykusze. Wełna jest bardziej miękka i łatwiej jest ją dopasować do podłoża. Ale za to chłodnie wilgoć, jeśli nie będzie zabezpieczona specjalnymi foliami.

ocieplenia pianką poliuretanowąDodatkowo wełna bardzo pyli, jest niebezpieczna dla alergików. Piankę nakłada się bezpośrednio na izolowane miejsce za pomocą specjalnego pistoletu. Fachowiec załatwi to szybko i dokładnie. Natrysk pianki jest równomierny, w dodatku szybko ona zastyga. Nie ma klejów, ani zapraw. Pianka nie pyli, nie uczula, bez bezpieczna dla otoczenia. To jednak nie wszystko. Pianka sprawia, że nie ma obaw, iż gdzieś zrobią się mostki termiczne. W przypadku styropianu czy wełny zawsze jest gdzieś styk, łączenie, gdzie stykają się dwa płaty materiału. Tam właśnie ciepło ucieka z budynku, izolacja jest najmniej trwała. W przypadku pianki nie ma takich rzeczy, bo nie ma żadnego łączenia. Pianka niejako tworzy jednolitą strukturę, więc nie ma mostków termicznych. Warto powiedzieć też kilka słów o zastosowaniu pianki PUR.

Można ją użyć do izolacji każdego budynku i nie tylko. Poddasza w domach jednorodzinnych, budynki gospodarcze, czy inwentarskie mogą być ocieplane pianką. Wykorzystuje się ją też do ocieplania zbiorników na wodę, czy paliwo, jak również przy konstrukcjach ze stali np. magazyny. Warto jest inwestować w najlepsze, nowoczesne ocieplenia dostępne na polskim rynku budowlanym.