panele winylowe

Dlaczego warto kupić panele winylowe?

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych rozwiązań budowlanych i wnętrzarskich na rzecz tych nowoczesnych. Do ociepleń lepiej sprawdzi się pianka PUR, niż styropian, a pompa ciepła zastąpi kocioł węglowy. Również we wnętrzach można eksperymentować. Zamiast lamp można użyć taśm ledowych, a dekoracyjną ścianę obłożyć panelami 3D, zamiast pokrywać innym kolorem farby niż resztę pomieszczenia. Nie inaczej jest w kwestii podłóg.

Markowe panele winylowe

panele winyloweKażdy wie jak się prezentują parkiety, panele podłogowe, gres, czy kamień. To jednak niejedyne rozwiązania jakie będą pasować do nowoczesnych wnętrz. Jeśli kogoś odrzuca surowość betonu, czy połysk podłogi żywicznej to może zainwestować w produkty jakie oferuje firma gerflor – panele winylowe to wspaniałe produkty. Gerflor to wiodący producent podłóg, zarówno tych do domu i do firmy, jak również podłóg sportowych wykorzystywanych na halach i boiskach. Kupując produkty tej marki można być pewnym, że nie wyrzuca się pieniędzy w błoto. Są to podłogi wytrzymałe i solidnie zrobione. Co jednak jest niezwykłego w samych panelach winylowych? Przede wszystkim mogą one zastąpić podłogi drewniane czy kamienne. Na winylu można umieścić dowolny wzór. Zatem na długich panelach będzie do wzór drewna z widocznymi słojami, a kwadratowe wielkie płyty będą przypominały marmur. Co więcej, wybierając panele winylowe można uniknąć wad drewna czy kamienia. Panele drewniane skrzypią, szczególnie jeśli nie położy się pod nie podkładu wyciszającego.

panele winyloweNie można też ich myć dużą ilością wody, ani ostrymi szczotkami. Znowu granit czy marmur są drogie, ciężkie, mało firm umie dobrze położyć podłogę kamienną. Panele winylowe zapewniają dobrą akustykę w pomieszczeniu, są bardzo lekkie i cienkie. Nie ma problemu z ich montażem, większość montuje się ,,na klik”, bez używania klejów, czy zapraw. Jedynie podłoże musi być wyrównane, tak by całość dobrze się układała. Montaż można przeprowadzić samodzielnie, a do tego nie trzeba się martwić docinaniem paneli. Jako że są cienkie i elastyczne to łatwo się je tnie. Dodatkową zaletą paneli z winylu jest fakt, iż można je kłaść na instalację ogrzewania podłogowego. Wtedy będą one nie tylko przyjemne w dotyku, ale również ciepłe.

Dobre przewodnictwo cieplne jest kluczem do sukcesu. Z pewnością panele winylowe marki Gerflor mają mnóstwo innych zalet. Z pewnością są tańsze niż płyty kamienne, nie trzeba ich pokrywać olejem jak drewna i nie są zimne w dotyku jak gres. Ponadto, szeroki wybór rozmiarów i wzorów sprawia, że panele można dopasować zarówno do sypialni, czy salonu, jak i do kuchni, czy łazienki.