płyty betonowe dekoracyjne

Dekoracyjne płyty betonowe

Beton jest surowy, ale piękny zarazem. Nadaje pomieszczeniu niebanalnego wyglądu. Dla niektórych to zbyt mocny akcent, ale są wśród nas i tacy, którzy po tego typu rozwiązania sięgają bardzo chętnie. W jakich pomieszczeniach dekoracyjne płyty betonowe sprawdzą się najlepiej? Czy nadają się wyłącznie do mieszkań nowoczesnych?

Płyty dekoracyjne do domu

płyty betonowe dekoracyjneMają gładką strukturę, są idealnie wykończone oraz występują w wielu różnych odcieniach szarości (od jasnoszarego po węglowy). Płyty betonowe dekoracyjne, bo o nich mowa, decyduje się montować w swoich domach wielu z nas. I trudno się temu dziwić, skoro moda na wnętrza minimalistyczne, piękne w swojej surowości, trwa. A beton w ich przypadku sprawdzi się doskonale. Nie łatwo jednak uzyskać dobry efekt wykorzystując wyłącznie zaprawę murarską. Chodzi o to, by pomieszczenie wyglądało na przemyślane, ukończone, nie natomiast pozostawione nagle w trakcie prac remontowych. Stąd w sprzedaży dekoracyjne płyty betonowe. Są to płyty elewacyjne, które produkuje się z bardzo dobrej jakości betonu architektonicznego. Mają one doskonale ukształtowaną strukturę – mogą być idealnie gładkie, ale też chropowate, smukłe lub bardzo grube. I mimo, że beton wydaje się być tworzywem ciężkim, po montażu płyt okazuje się, że wnętrze zyskuje lekkość i niebanalny charakter.

płyty betonowe dekoracyjneBeton architektoniczny znalazł zastosowanie w wykończeniu sypialni, pokoi dziennych czy korytarzy. Płyty betonowe są też ciekawym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego. Montuje się je na najczęściej na jednej ścianie, ale często to wystarczy, by nadać pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu. Czasem odpowiednie będzie zaledwie kilka płyt, by osiągnąć zamierzony efekt. Bardzo dobrze wygląda to w salonie, gdzie na płytach betonowych zawieszony jest telewizor. Świetnie też prezentuje się jako ciekawy element wykończenia kominka. Ale dekoracyjne płyty betonowe nie pojawiają się tylko w naszych domach, ale też w przestrzeni użytkowej. Chętnie sięgają po niego przedsiębiorcy, dekorując nimi przestrzenie biurowe oraz sale konferencyjne. Korzystają z nich również restauratorzy, właściciele barów i lokali oraz obiektów wellness&Spa. Czasy, gdy beton utożsamiany był wyłącznie z materiałem wykończeniowym bezpowrotnie minęły.

Dziś to również cenione tworzywo dekoracyjne. Płyty betonowe ma w swojej ofercie wielu producentów. Dbają oni o to, by każdy z ich produktów wyróżniał się indywidualnym charakterem i niebanalnością. Takie jest zresztą same tworzywo – unikalne, wyjątkowe w swojej surowości i dające niezliczone możliwości aranżacji.