meble na wymiar

Decydując się na otwartą kuchnię

Mieszkania z oddzielnymi pomieszczeniami przeznaczonymi na kuchnię i pokój dzienny, powoli przestają być popularne. Nowoczesne trendy to przede wszystkim kuchnia otwarta na salon. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, które jednak może wiązać się z problemami aranżacyjnymi. W jaki bowiem sposób swobodnie przejść z wyposażenia kuchennego w meble salonowe?

Meble na wymiar od sprawdzonego producenta

meble na wymiar Jak sprawić, żeby kontrast między tymi dwoma przestrzeniami nie był aż tak rzucający się w oczy? Nie każdy z nas może pozwolić sobie na pomoc architekta wnętrz. Jeśli chcemy samodzielnie spróbować swoich sił, warto przed zakupem mebli dobrze się do tego przygotować. Nawet prowizoryczny projekt wykonany na kartce (ale uwzględniający szczegółowe wymiary pomieszczeń!) będzie bardzo przydatny. Dopiero po określeniu, ile mebli potrzebujemy i gdzie one będą się znajdować, możemy zająć się ich poszukiwaniem. Z pewnością nie będzie to proste – zwłaszcza że kuchnia otwarta ma swoją własną specyfikę: meble nie mogą za bardzo rzucać się w oczy, aby nie przytłoczyć salonu. Poszukując wyposażenia do otwartego pomieszczenia, zwróćmy uwagę na meble na wymiar w Zamościu, które proponują sprawdzeni producenci. Z pewnością na indywidualne zamówienie wykonają dla nas zarówno meble do kuchni, jak i do salonu.

meble na wymiar Nie będziemy musieli przejmować się tym, że nasze pomieszczenie posiada niestandardową wielkość – samodzielnie dopasujemy wymiary mebli do swoich oczekiwań. Wprawdzie usługa przygotowania mebli na wymiar jest droższa niż zakup wyposażenia w sklepie (nic dziwnego, w końcu firma nie wykonuje wówczas produkcji seryjnej, a tylko to jedno, specyficzne zamówienie, którego w dodatku prawdopodobnie więcej nie powtórzy – szansa, że ktoś będzie potrzebował mebli o dokładnie takich samych wymiarach co nasze, jest naprawdę nikła), ale chyba warto z niej skorzystać, jeżeli zależy nam na jak najlepszej aranżacji wnętrza. Decydując się na meble na wymiar, właściwie nic nas nie ogranicza – skompletujemy wyposażenie zgodnie z własnymi wymaganiami. W takim wypadku zaprojektowanie wnętrza nie będzie stanowić dla nas dużego problemu. Oprócz mebli jednak istotny jest także naprawdę dobry okap odprowadzający opary w kuchni, wytwarzające się podczas gotowania.

To ważne, nie chcemy przecież wilgoci w pomieszczeniu, poza tym musimy dobrze zabezpieczyć się przed tłuszczem, który mógłby osadzać się na ścianach czy meblach. Zadbajmy o to, a będziemy mogli cieszyć się naprawdę pięknym, estetycznym i czystym, a przy tym funkcjonalnym pomieszczeniem.