markizy tarasowe

Czym są markizy tarasowe?

Markizy tarasowe wciąż nie cieszą się w naszym kraju dużą popularnością, jednak zainteresowanie wzrasta z roku na rok. Takie rozkładane zadaszenia mają wiele zalet i idealnie sprawdzają się w nasłonecznionym ogrodzie czy na tarasie. Dają nam upragniony cień, a przy tym stanowią ładny element dekoracyjny.

Markizy tarasowe od dobrego producenta

markizy tarasowe Szeroki wybór markiz sprawia, że bez problemu wybierzemy produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Możemy wybrać wielkość takiej markizy. Markizy tarasowe z Warszawy od najlepszego producenta są produkowane w wersjach o zasięgu nawet kilku metrów! To naprawdę dużo, ale właśnie o to chodzi – markiza powinna zacieniać ¾ tarasu – w ten sposób zostawimy sobie też miejsce nasłonecznione, dzięki czemu w dowolnym momencie będziemy mogli decydować, czy chcemy opalać się na słońcu, czy może wolimy poczytać książkę skryci w cieniu markizy. Pamiętajmy jednak, że słońce o różnych porach dnia jest w różnych miejscach – dlatego cień może padać inaczej. Dokładnie więc przemyślmy miejsce montażu markizy, aby zapewnić sobie dogodne warunki o tej porze, na której najbardziej nam zależy. Wybierając markizę, będziemy musieli dobrać też odpowiednią długość wyciągu do niej – tutaj najlepiej opierać się na wskazówkach producenta, który określa długość, uwzględniając szerokość markizy oraz kąt jej nachylenia.

markizy tarasowe Lepiej nie wymyślać tutaj nic innego, aby mieć pewność, że markiza będzie doskonale spełniać swoją rolę. Jeśli chodzi o jej wygląd – tutaj jesteśmy w raju – oferta wzorów, kolorów jest naprawdę szeroka! Możemy wybierać spośród najnowocześniejszych deseni, jak też wśród tradycyjnych wzorów. Z pewnością uda nam się więc dopasować markizę do stylu tarasu. W dodatku nie musimy zupełnie martwić się o trwałość oraz wytrzymałość materiału. Wykorzystuje się tu bowiem tkaniny odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu nawet po upływie długiego czasu, markizy nie płowieją i wciąż zachęcają swoim atrakcyjnym wyglądem. Stosuje się też wodoodporne folie, dlatego żadne opady, nawet te obfite, nie są dla markizy straszne. Dla osób kupujących markizę istotna będzie pewnie jeszcze jedna kwestia – montaż. Producenci jednak zapewniają, że każdy może przeprowadzić montaż samodzielnie i nie jest to trudne.

Wystarczy przygotować miejsca na uchwyty – tyle, ile sugeruje producent, pamiętając o tym, aby średnica otworów była większa niż 10 mm. Następnie tylko mocujemy kołki, szpilki montażowe, wkładamy belkę nośną i rozwijamy markizę po zdjęciu opasek zabezpieczających. Regulujemy kąt, dokręcamy – i to wszystko.