drzwi porta

Czy wybór drzwi do domu jest ważny?

Najbardziej niedocenianym elementem wystroju wnętrza jest zawsze stolarka otworowa. Wiele osób nie przykłada zupełnie uwagi do tego, jak powinny wyglądać drzwi i okna w ich domu. Z reguły idą po prostu do sklepu z tego typu asortymentem i wybierają takie drzwi, które im się akurat podobają – lub też kierują się jedynie ceną.

Drzwi przesuwne to ciekawe rozwiązanie

drzwi portaTymczasem niemal każdy architekt wnętrz uważa, że to właśnie drzwi i okna mają duże znaczenie przy projektowaniu pomieszczeń – drzwi to przecież nasz pierwszy kontakt z danym pomieszczeniem. To na nie zwracamy uwagę, gdy wchodzimy do danego pomieszczenia. Choć wydaje nam się, że naszym zmysłom umykają takie detale jak kształt klamki, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Warto więc, przy projektowaniu wziąć to pod uwagę. Oferta drzwi proponowanych przez producentów jest naprawdę szeroka – znajdują się w niej zarówno drzwi drewniane, jak i stalowe. Te stalowe sprawdzają się jednak jedynie do pomieszczeń gospodarczych.

drzwi portaZ pewnością nie wyglądałyby dobrze jako drzwi do pokoju dziennego – inaczej, jeśli chodzi o drzwi ze szkła. Taki model ostatnio staje się coraz bardziej modny, z tego względu, że wiele osób decyduje się na projektowanie mieszkania w stylu nowoczesnym. Najlepszym wyborem dla takiego domu będą właśnie drzwi szklane – oprócz przezroczystego szkła, dużą popularnością cieszą się także drzwi ze szkłem matowym, nieprześwitującym – takie sprawdzą się najlepiej w sypialni, gdyż zapewniają domownikom odrobinę prywatności, a przy tym będą wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Jeśli chodzi o sypialnię lub pokój dzienny, tutaj producenci polecają również drzwi przesuwne porta ze Śląska. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dodatkowego miejsca – jeżeli wybieramy drzwi skrzydłowe, wówczas, aranżując mieszkanie, musimy pamiętać o tym, aby zostawić wolną przestrzeń na skrzydło. Wybierając drzwi przesuwne, nie mamy takich problemów. Z pewnością jest to więc wartościowe rozwiązanie. Takie drzwi również mogą być szklane, co da nam wrażenie nowoczesności, ale występują też w wariancie zabudowanym – możemy wówczas wybrać drewno, które będzie dobrze komponować się z danym pomieszczeniem.

Większość klientów stawia zazwyczaj na drewno o jasnym kolorze – dzięki temu takie drzwi nie wydają się „ciężkie”, a wręcz przeciwnie. Drzwi z jasnego drewna wprowadzą nieco przytulnego klimatu do wnętrza. Jest to więc dobry wybór, jeśli zależy nam na wrażeniu „lekkości”, jeśli unikamy kiczu i chcemy, aby wszystkie elementy w danym wnętrzu tworzyły spójną, estetyczną całość.