rolety

Czy warto kupić rolety?

Okna w każdym domu są niezbędne by zapewnić naturalne światło pomieszczeniu, a także umożliwić jego wietrzenie. Jednak ich przejrzystość jest także swego rodzaju minusem ponieważ udostępnia osobom z zewnątrz widok tego co znajduje się i dzieje w środku.

Rolety okienne mogą być antywłamaniowe

roletyMoże być to zagrożeniem nie tylko dla naszej prywatności, ale także dobytku. Z tego względu na okna zaczęto stosować zasłony oraz firany. Z biegiem czasu jednak na rynek wprowadzono nowy produkt – rolety. Są to systemy osłonowe wykonane głównie z tkanin, które można podwinąć odsłaniając okno bądź odsłonić, zasłaniając je. Stanowią one idealną osłonę przed nagrzewającymi pomieszczenia promieniami słonecznymi latem, ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, a także mogą one pełnić funkcje ochronną i dekoracyjną. Tyle możliwości zdecydowanie przemawia na tak za roletami. Zajmują one mniej miejsca aniżeli tradycyjne firany i zasłony w związku z czym optycznie nie pomniejszają wnętrza. Poza tym nie są one takimi zbieraczami kurzu, co więcej nawet mogą być produktem antyalergicznym dzięki zastosowaniu zamiast tkanin mat bambusowych. Ogromny wybór wzorów rolet, a także ich modeli pozwala na dostosowanie okryć okiennych do każdej aranżacji wnętrza, a także dostosować produkt do swoich potrzeb. Na przykład wybierając antywłamaniowe rolety okienne ze Szczecina, możemy skutecznie zabezpieczyć swój dom, a także firmę przed kradzieżą.

roletySkutecznie uniemożliwiają one dostęp do okna, do zera zmniejszając ryzyko wybicia szyby, czy sforsowania mechanizmu otwierania. Jeśli zaś naszym głównym celem jest dekoracja, do dyspozycji naszej producenci oddają rolety rzymskie, które podczas zamykania fałdują się, tworząc estetyczną ozdobę. Nie do przeoczenia jest także fakt, że systemy montażu rolety są proste, dzięki czemu można zrobić to samodzielnie, bez pomocy fachowca. Tym bardziej, że w internecie znajdziemy filmy instruktażowe, jak zamontować daną roletę, co jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Ciekawą propozycją w kwestii rolet są również plisy, które jako jedyne umożliwiają zamykanie i otwieranie ich w części dolnej i górnej rolety. Dzięki temu mieszkając na parterze, możemy uchylić górę by wpuścić światło do pomieszczenia, jednocześnie zachowując prywatność.

Z pewnością rolety są rzeczą przydatną i praktyczną w naszych domach, dlatego warto je zamontować. Szeroki wybór w kwestii wzorów, użytych tkanin, a także modeli, pozwoli nam dopasować rolety do każdego wnętrza pod względem estetycznym i wizualnym, a także zaspokoić potrzeby każdego inwestora.