ocieplanie pianką pur

Czy ocieplanie pianką PUR jest skuteczne?

Obecnie istnieje naprawdę wiele różnorodnych metod ocieplania, dlatego wybór tej najlepszej może wydawać się naprawdę trudny. Często nie wiemy też, jaki parametr powinien być dla nas najważniejszy – czy uzyskanie najniższego współczynnika przenikania ciepła, najlepsza szczelność, czy może najlepszy poziom oddychania materiału oraz ekologiczność produktu?

Ocieplanie pianką przez ekspertów

ocieplanie pianką purJak widać, czynników mogących wpływać na wybór konkretnego materiału budowlanego do ocieplania budynku, może być całe mnóstwo. Jednakże istnieje materiał, który łączy w sobie te właśnie cechy – i jest po prostu najlepszy. Wielu budowlańców wskazuje tutaj na piankę PUR, która powoli zdobywa coraz większą popularność na krajowym rynku. Pianka PUR jest stosowana coraz częściej i szybko wypiera znany od lat styropian oraz wełnę mineralną. Dlaczego? Po pierwsze pianka PUR to rozwiązanie energooszczędne, które pod tym względem zdecydowanie przewyższa wspomniane wyżej inne materiały. Po drugie, ocieplanie pianką PUR jest naprawdę łatwe i nie zawiera wiele czasu. Aplikacja odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu – kompresora oraz pistoletu, którym „strzela się” pianką na ścianę. Dopiero w momencie, gdy pianka łączy się ze ścianą, tężeje ona, tworząc całkowicie szczelną warstwę bez żadnych spoin. Minusem może być jedynie fakt, że z racji konieczności zastosowania specjalistycznego urządzenia, nie przeprowadzimy takiej izolacji termicznej samodzielnie i niezbędne będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

ocieplanie pianką purAle jeśli interesuje nas takie ocieplanie pianką PUR Grodzisk Mazowiecki jest miastem, w którym już wiele firm budowlanych oferuje tego typu usługi. Zaopatrzyły się one w profesjonalny sprzęt, ponieważ badając pojawiające się trendy w budownictwie, zauważyły, że ocieplanie pianką PUR jest naprawdę przyszłościowe i będzie zdobywać coraz większą popularność. Podobnie jak w Grodzisku Mazowieckim, również w innych miastach województwa mazowieckiego, jak i w całej Polsce, popularność izolacji termicznej za pomocą pianki rośnie bardzo szybko. Być może także dlatego, że podczas aplikacji natryskowej nie powstają żadne odpady, nie są wydzielane też toksyczne substancje – pianka jest wykorzystywana w całości i nie generuje ona odpadów niebezpiecznych dla środowiska.

Jej zastosowanie jest więc promowane także dlatego, iż jest ekologiczne. Słowem podsumowania, jeżeli nadal zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej metody ocieplenia, decyzję ułatwi nam fakt istnienia tak wielu zalet pianki PUR. Zalet, których nie mają inne materiały izolacyjne.