Czy izolacja natryskowa nadaje się do ścian?

Izolacje wykonywane metodą natryskową zyskują coraz większe grono zwolenników. Najczęściej ten rodzaj izolacji wykorzystuje się do ocieplania poddasza. Jednak także taka izolacja termiczna jak i akustyczna może służyć jako izolacja ścian.

Izolacja natryskowa jest znakomita

izolacja natryskowaWiadomo, że ocieplenie poddasza pianką ma wiele zalet. Przede wszystkim to, że nie powoduje strat ciepła, jak jest w przypadku innych materiałów izolacyjnych. Poza tym także izolacja poddasza pianką świetną ochronę akustyczną. Między innymi przez te cechy także zaczęto izolacje natryskowe również do izolowania ścian. Pierwszym przykładem zastosowania tego typu izolacji jest ściana zewnętrzna budynku. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie grubość izolacji piętnastu centymetrów. Izolacja natryskowa w tym przypadku będzie w dwóch warstwach. Pierwsza o grubości około czterech, pięciu centymetrów. Gęstość pianki powinna wynosić trzydzieści pięć kg na metr sześcienny. Druga warstwa to dokładnie kryjąca izolacja natryskowa o grubości od dziesięciu do jedenastu centymetrów pianką o gęstości dwunastu kilogramów na metr sześcienny. Kolejnym przykładem jest izolacja akustyczna oraz termiczna ściany wewnętrznej, której grubość wynosi od siedmiu do dziesięciu centymetrów. Izolacja pianką w tym przypadku powinna mieć około siedem centymetrów i powinna być wykonana pianką o gęstości dwunastu kilogramów na metr sześcienny. Innym rozwiązaniem może być natrysk pianki o tej samej gęstości o grubości około dziewięciu centymetrów.

izolacja natryskowaIzolacja natryskowa także może zostać wykorzystana do izolacji akustycznej oraz termicznej stropów w domu piętrowym. Grubość ocieplenia w takim przypadku powinna wymościć około dziesięciu centymetrów. Tutaj również warto zastawać piankę o gęstości dwunastu kilogramów na metr sześcienny. Inną propozycją może być izolacja skuteczna jak i hydroakustyczna stropodachu w obiekcie z poddaszem użytkowym. Izolacja o grubości jedenastu centymetrów w tym przypadku odpowiednie dwudziestu centromerom wełny mineralnej. Pianka PUR, którą się zastosuje do ocieplenia stropodachu powinna mieć gęstość przynajmniej trzydzieści pięć kilogramów na metr sześcienny. Jak widać izolacje natryskowe nie tylko można wykorzystywać jako sposób na ocieplenie poddasza. Także jest to świetna hydroizolacja jak i izolacja skuteczna.

Dlatego specjaliści decydują się aby taka izolacja pianką była również wykorzystywana w innych elementach konstrukcyjnych budynku, a nie tylko dachach. Także przemawiają za tym w zalety ekonomiczne jak i fakt, ze taka izolacja jest bardziej trwała i długotrwała.