rekuperacja

Czy inwestycja w rekuperację przyniesie korzyści?

Nie trzeba być osobą, która codziennie śledzi nowinki technologiczne, aby wiedzieć, że stare rozwiązania są wypierane przez nowe, tak jak ma to miejsce na przykład przy wentylacji. Choć jeżeli mieszka się w starym budownictwie, wentylacja grawitacyjna nie stanowi tutaj niczego dziwnego, w nowoczesnych budynkach takich rozwiązań się już nie stosuje. Dlaczego? Ponieważ nie wiążą się one z żadnymi korzyściami.

Zalety, jakie daje nam rekuperacja

rekuperacja Taka wentylacja ma więcej wad niż zalet. Z założenia miała odpowiadać za dobrą cyrkulację powietrza, tymczasem już tej swojej podstawowej funkcji nie spełnia jak należy. Każdy z nas chyba wie, że latem, kiedy na zewnątrz panuje przejmujący skwar, nie mamy co szukać schronienia we własnym mieszkaniu wybudowanym w latach 90., bo wewnątrz również będzie gorąco. Nie pomoże otwieranie okien – w końcu i tak dostarczymy sobie identycznie gorącego powietrza. Pozostaje nam więc rozebrać się do bielizny i czekać na nadejście wieczoru, kiedy temperatura powietrza spadnie. Nie dziwi więc, że specjaliści zaczęli poszukiwać rozwiązań, które mogłyby z powodzeniem zapobiegać takim sytuacjom. I znaleźli je. To wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla, która nie posiada wad wentylacji grawitacyjnej. Każdy, kto posiada jakiekolwiek pojęcie o wentylacji, powie, że to właśnie rekuperacja jest rozwiązaniem, w które warto zainwestować. Dlaczego?

rekuperacja Otóż jest to metoda, która pozwala na energooszczędność, dlatego powinna być stosowana zarówno w domach pasywnych, jak i właśnie energooszczędnych. Rekuperator dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła, pozwala na pobranie energii ze zużytego powietrza i wykorzystanie jej. W ten sposób nowe, wwiewane powietrze, będzie już ogrzane, co jest ważne zwłaszcza zimą. Oczywiście całkowicie z ogrzewania grzejnikami nie będziemy mogli zrezygnować, jednak koszty zdecydowanie spadną. Jeśli więc interesuje nas rekuperacja kielce są miastem, w którym ma siedzibę niejeden producent urządzeń stosowanych w wentylacji mechanicznej. Możemy więc rozejrzeć się pośród jego oferty, aby wybrać takie urządzenie, które spełni nasze wymagania. Nowoczesne sprzęty odznaczają się nawet 90% wydajnością, dlatego to rekuperacja jest rozwiązaniem, na które warto spojrzeć.

Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas, w końcu prędzej będziemy mogli cieszyć się codziennie świeżym powietrzem, dzięki zapewnieniu jego odpowiedniej cyrkulacji. W każdym pomieszczeniu, niezaleznie od pory dnia i roku, będzie czym oddychać. Rekuperatory zapewniają nam zdrowie dzięki powietrzu najwyższej jakości. Czy inwestycja w rekuperację przyniesie korzyści?