parapety

Co można wykonać z granitu?

Granit to wyjątkowy materiał naturalny, rodzaj kamienia. Jest twardy, ale można go poddawać obróbce. Odporny na działanie wody i kwasów ( w przeciwieństwie do marmuru), na uderzenia i zarysowania. Nie jest porowaty ani chłonny, przez co jego mycie jest bardzo proste, a na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie czy grzyby.

Solidne parapety z kamienia

parapetyW dodatku granit ma różne piękne odcienie i jest bardzo estetyczny. Nic zatem dziwnego, że ten kamień naturalny znalazł swoje zastosowanie w budownictwie. Można z niego wykonywać wiele różnych produktów, które będą zachwycały stylem oraz odpornością na uszkodzenia. Pierwsza opcja to solidne parapety z granitu strzegomskiego. Są to zarówno parapety wewnętrzne, jak i te zewnętrzne. Te pierwsze mają być przede wszystkim ładne i odporne na zarysowania, dodatkowo dobrze znosić wysoką temperaturę od grzejników oraz chłód od okna. Z kolei te zewnętrzne muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, jak również nie blaknąć pod wpływem promieni UV. Na szczęście granit sprawdzi się tu idealnie. Druga opcja to granitowe podłogi i schody. Błyszcząca, połyskliwa podłoga w kolorze głębokiego granatu czy czerni będzie prezentowała się niezwykle luksusowo i ekskluzywnie. Takie podłogi tworzy się jedynie w eleganckich hotelach i willach milionerów.

parapetyWarto jednak zaznaczyć, że na błyszczących podłogach może być bardzo widać drobinki kurzu i podłoga jest nieco śliska. Trzecia opcja to granitowe blaty oraz zlewozmywaki kuchenne. W kuchni jest wilgotno i gorąco, jednak granitowi to nie szkodzi. Nie wchodzi on w kontakt z żywnością, nie rozwijają się na nim drobnoustroje. W kuchni ważne jest też to, że granit nie odbarwi się, a także nie będzie wrażliwy na niskie oraz wysokie temperatury. Na granitowym blacie można postawić rozgrzany garnek czy wyłożyć mrożonki bez obaw o uszkodzenia. Granit może także służyć do wyrobu mebli. Zwykle są to stoliki i ławy o metalowej postawie (zwykle stal nierdzewna) z kamiennym blatem. Taki meble z pewnością będzie pasował do luksusowego biura czy pokoju dziennego, szczególnie że można wybrać idealnie pasujący odcień kamienia.

Reasumując, granit to materiał o wszechstronnym zastosowaniu w branży budowlanej. Buduje się z niego parapety, blaty, zlewy, podłogi, schody, jak i meble. Wiele zależy od tego jak gruby będzie ,,płat” kamienia oraz jaki będzie miał kolor. Reszta należy już do fachowca zajmującego się obróbką kamienia. to on przygotuje produkt który zamontujemy u siebie w domu lub który będzie użyty do wyrobu mebla.