blacha na dachu

Charakterystyka dachu pokrytego blachodachówką

Do produkcji blachodachówki wykorzystuje się ocynkowaną stal, której grubość waha się od 0,4 do 1,25 milimetra. Blacha zabezpieczona jest poprzez powleczenie powłokami o grubości od 25 do 200 mikrometrów. Stosuje się między innymi powłoki poliestrowe i plastizolowe. Blachodachówka użyta do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu może ważyć do 6,5 kilograma.

Co warto wiedzieć o blachodachówce

blachodachówka na dachu Minimalny kąt nachylenia dachu z blachodachówką wynosi 9 stopni. Przeciętny arkusz blachodachówki pozwala na pokrycie sześciu metrów kwadratowych dachu. Arkusze blachodachówki docina się odpowiednio do kształtu dachu i układa na drewnianych łatach. Stosuje się rozstaw o szerokości 35 lub 40 centymetrów. Zależy on od długości pojedynczego modułu. Do montażu wykorzystuje się wkręty samogwintujące wyposażone w uszczelki. Muszą być one pokryte powłoką antykorozyjną. Zależnie od wybranej powłoki blachodachówka może wytrzymać od 30 do 50 lat. Blachodachówkę samonośną montuje się na specjalnych profilach. Wilgoć nie wpływa na ciężar dachu z blachodachówki, gdyż materiał ten nie chłonie wody. Do ważnych kwestii zalicza się poziom ochrony antykorozyjnej i trwałość wykonanej powłoki.

blacha na dachu Blachodachówka wykonana na zacienionym przez drzewa dachu musi być także odporna na zarysowania powstałe przez gałęzie. Taki materiał jak solidna blachodachówka w Lublinie kupić można w hurtowni budowlanej. Na terenie miasta można uzyskać darmowy transport materiałów. Wybierając kolor poszycia dachowego, warto zwrócić uwagę na to, jak prezentują się budynki położone w najbliższym sąsiedztwie. Blachodachówki sprzedawane w Lublinie mogą być pomalowane także po wewnętrznej stronie, aby chronić metal przed działaniem gromadzącej się pary wodnej. W celu zwiększenia estetyki można wybrać blachodachówkę pokrytą posypką imitującą dachówkę bitumiczną, ceramiczną lub łupek kamienny. Podczas nagrzewania się blacha zwiększa swoje wymiary. W trakcie cięcia blachodachówki należy uważać, żeby nie uszkodzić powłoki ochronnej. Pokrycie może być stosowane na dachach jedno- i wielospadowych.

Na jakość blachodachówki wpływa rodzaj zastosowanego surowca. Należy sprawdzić, skąd pochodzi i z jakiej huty korzysta producent arkuszy. Transport arkuszy jest prosty, gdyż można je ułożyć na standaryzowanych paletach. Ilość odpadów powstałych podczas krycia dachu jest niewielka i wszystkie je można wykorzystać ponownie po recyklingu. Szacuje się, że straty nie przekraczają 5% zakupionego materiału. Właściwe pokrycie zapewnia ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz warunkami atmosferycznymi.