natrysk pianki

Budowa dachu w technologi krokwiowo-jętkowej a szybki natrysk pianki

Dach jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym każdego budynku. To właśnie budowa tego elementu kończy całą budowę i można przejść do prac wykończeniowych. Obecnie dachy mogą być wykonywane w różnych technologiach.

Natrysk pianki to świetne rozwiązanie

natrysk piankiNajczęściej są to dachy wykonane z konstrukcji drewnianej, jak na przykład w technologi krokwiowo – jętkowej. Także często wykonuje się tak zwane stropodachy. One natomiast mogą być podzielone na stropodachy wentylowane, jak i na stropodachy niewentylowane. W danym artykule jednak zajmiemy się dachami w konstrukcji krokwiowo – jętkowej. To właśnie je się najczęściej wykonuje jeśli chcemy mieć dach ze spadkiem. Budowę takiego dachu rozpoczyna się od montażu słupów, jak i krokwi. Wykonuje się to najczęściej przy pomocy specjalnych śrub jak i kątowników. Po wykonaniu tych prac, przychodzi pora na montaż jętek jak i płatwi. Wygląda to podobnie. Gdy już powstanie dana konstrukcja drewniana dachu, to może przejść do zamontowania izolacji przeciwwodnej. Jest ona bardzo ważna i chroni inne warstwy dachu przed wodami deszczowymi czy śniegiem. Na tą warstwę izolacji przeciwwodnej układa się pokrycie dachowe. Najczęściej jest to dachówka lub blachodachówka. Konstrukcja krokwiowo jętkowa jest bardzo wytrzymała, dlatego wytrzyma obciążenie dachówką.

natrysk piankiWtedy można przejść już do wykonywania najważniejszej warstwy czyli izolacji termicznej. Wykonuje się ją z wełny mineralnej lub ostatnio bardzo popularna staje się izolacja poddasza pianką. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ma przede wszystkim lepsze parametry cieplne. Natrysk pianki poliuretanowej wykonuje się o wiele szybciej. Poza tym do montażu pianki nie są potrzebne żadne elementy montażowe. Szybki natrysk pianki to także świetne rozwiązanie dla alergików. Ocieplenie poddasza pianką obecnie staje się coraz bardziej popularne i coraz większa grupa ludzi decyduje się właśnie na ten rodzaj izolacji. Można powiedzieć, ze izolacja pianką wypiera pomału wełnę mineralną. Izolacja poddasza pianką powinna być jednak wykonywana zawsze przez fachowców, gdyż do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Poza tym taka pianka musi zostać wykonana również przez specjalistyczny sprzęt. Dalej montuje się izolację przeciwwilgociową, aby zapowiedz przedostawaniu wilgoci do warstwy izolacja termicznej. Szczególnie jeśli jest to wełna mineralna.

Po wykonaniu tej warty można przejść do wykończania poddasza, na przykład płyta kartonowo – gipsową. Jak widać dach w tej technologi wykonuje się bardzo szybko sprawnie, oczywiście, jeśli prace przeprowadzane są przez specjalistów.