kominek

Biokominki – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli urządzamy wnętrza w swoim domu, to bardzo często również chcemy, aby w głównym pomieszczeniu znalazł się kominek. Jednak obecnie, na rynku jest tak duży wybór, że może okazać się to naprawdę wielki wyzwaniem wybór odpowiedniego. Oprócz tradycyjnych kominków, można zdecydować się na piece kozy czy ekologiczne biokominki.

kominkiJest to na pewno innowacyjne rozwiązanie, jednak jeśli nie chcemy trudzić z montażem skomplikowanego kominka, to te rozwiązanie jest idealnym. Kominek, to przecież nie tylko wkład, ale również inne elementy, jak chociażby kratki kominkowe. Także potrzebne nam będą inne akcesoria do kominków, które często są kosztowne. Właśnie dlatego biokominki zyskują na coraz większej popularności.

Paliwem w takim przypadku jest specjalny płyn lub żel. Dużą zaletą, jeśli chodzi o biokominki, jest fakt, że nie wymagają one podłączenia do żadnej sieci kominowej oraz odprowadzającej spaliny. Co na pewno znacznie ułatwia montaż. Podczas spalania z takiego biokominka nie wydzielają żadne substancje szkodliwe dla zdrowia, jak i dla środowiska. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że podczas spalania nie powstaje popiołu.

Tak więc ten rodzaj kominków można uznać za czysty. Głównym zadaniem biokominków jest funkcja dekoracyjna. Jednak również one podczas spalania wytwarzają ciepło. Jednak nie powinno się wybierać biokominka, jako dodatkowe źródło ciepło, gdyż nie są one po prostu wydajne. Jeśli chodzi o paliwo, to biokominki, jak już zostało wspomniane są opalane specjalnym płynem lub żelem.

Takie biopaliwo to najczęściej bioetanol. Jeśli chodzi o żele, to najczęściej w sklepach, ten rodzaj paliwa do biokominków można spotkać w puszkach, które ustawia się w takim kominku a następnie podpala. Jeśli chodzi o wydajność, to puszka z żelem o pojemności zero przecinek cztery litra może palić się nawet do trzech godzin. Jeśli chodzi o płyn, to takie biopaliwo należy wlać do specjalnego zbiornika, który znajduje się w biokominku.

Biokominki posiadają specjalna zasuwę, dzięki które możliwe jest regulowanie ognia w biokominku. Biokominki można umieszczać w dowolnym miejscu, dzięki temu, że nie potrzebują odprowadzania spalin. Jednak szukając odpowiedniego miejsca, powinniśmy nie umieszczać biokominka w sąsiedztwie łatwopalnych materiałów, jak chociażby zasłony czy firanki.

Biokominki to świetne oraz ekologiczne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Dobrze sprawdzają się jako dekoracje salonów, tarasów, jak i innych pomieszczeń w domu. Jednak należy nie traktować ich jako dodatkowe źródło ciepła.

Więcej informacji znajduje się na https://www.kominki.ratur.com.pl