Balkon

Balkon bez śladu rdzy

Nie wyobrażamy sobie dzisiaj bloków i domów bez balkonu czy tarasu. Głównie ze względu na ich funkcję wypoczynkową – gdy jest ładna pogoda, możemy spędzić miło czas, relaksując się na własnym tarasie. Niestety często zdarza się, że elementy stalowe wykorzystane w budowie, bardzo szybko zaczynają rdzewieć.

Dobrze wyglądający balkon

BalkonNic dziwnego, w końcu rynny i okapniki mają kontakt z wodą deszczową, dlatego są bardziej podatne na korozję. Oczywiście problemu nie ma, gdy obróbka blacharska została wykonana w sposób fachowy. To oznacza, że okapnik należy zamontować do konstrukcji za pomocą nowoczesnych metod, nie zaś tych sprzed lat. Pamiętając o tym, że podkład cementowy czy betonowy zazwyczaj odznacza się sporą wilgotnością, powinniśmy jako warstwę hydroizolacyjną zastosować inne rozwiązanie – zaprawę uszczelniającą. Zamontowanie w niej okapnika sprawi, że do blachy nie dotrze wilgoć. Fachowe obróbki blacharskie balkonów zwracają też uwagę na to, czy podłoże jest całkowicie równe – w ten sposób nie dopuszcza się do korozji blachy przy krawędzi posadzki. Ciekawą opcją jest rezygnacja z tradycyjnego okapnika na rzecz nowoczesnych balkonowych profilów brzegowych. Do ich wykonania nie stosuje się bowiem stalowej blachy, a inne materiały.

BalkonNajczęściej jest to aluminium, które w procesie produkcji powleczono specjalnymi środkami zabezpieczającymi przed korozją. W dodatku profile brzegowe mają specjalny kształt, dzięki czemu nie musimy martwić się o szczelność systemu. Kolejną zaletą jest ich estetyczny wygląd – balkony z wykorzystaniem specjalnych profili brzegowych wyglądają nowocześnie i nie tracą nic na swojej estetyce nawet po upływie wielu lat. Ponadto ich montaż wcale nie jest bardziej skomplikowany od montażu tradycyjnych okapników, dlatego wszystko wskazuje na to, że powinniśmy iść z duchem czasu i zrezygnować ze starych rozwiązań na rzecz tych nowych, które sprawdzają się o wiele lepiej. Oczywiście taką obróbkę blacharską możemy przeprowadzić samodzielnie – decydując się na zakup profili balkonowych, z pewnością producent wraz z nimi udostępni nam instrukcję montażu krok po kroku. Po zakupie odpowiednich materiałów montażowych będziemy mogli od razu przystąpić do rzeczy.

Jednak jeśli nie jesteśmy pewni własnych umiejętności w tym zakresie i, warto powierzyć tę kwestię specjalistom. W ten sposób będziemy mieć pewność, że obróbka blacharska faktycznie została wykonana w sposób fachowy i efekt spełni nasze oczekiwania – będziemy mogli cieszyć się pięknym balkonem, na którym nie zobaczymy ani śladu rdzy.