Jakie drzwi zewnętrzne znajdziemy w ofertach producentów?

Choć szansa, że ktoś włamie się do naszego domu jest naprawdę niewielka, i tak każdy z nas dmucha na zimne – zwłaszcza że nie wymaga to dużego wysiłku. Wystarczy zainwestować w odpowiednią stolarkę otworową: okna powinny być wyposażone w szyby antywłamaniowe, drzwi zaś – w cały system antywłamaniowy.

Czym kierować się przy wyborze drzwi wejściowych?

drzwi wejścioweWspółcześnie stosuje się nie tylko tradycyjne zamki, ale także elektroniczne, jak i biometryczne systemy kontroli dostępu. Jeśli chodzi o zamek elektroniczny – pozwala on na otworzenie drzwi jedynie po wpisaniu odpowiedniego kodu lub przyłożeniu karty zbliżeniowej. Zamek tego typu wyposażony jest zawsze alarm włamaniowy, jak i w czujnik temperatury, który chroni przed pożarem. Zamek tego typu dobrze komponuje się zarówno z drzwiami stalowymi, jak i drewnianymi. Wśród systemów biometrycznej kontroli dostępu wymienia się klawiatury kodowe i czytniki linii papilarnych – to rozwiązania najczęściej stosowane w przedsiębiorstwach, jednak mogą być wykorzystane także w domach prywatnych. Akcesoria tego typu – zaraz obok klamek – oferuje wiele firm prowadzących sprzedaż drzwi zewnętrznych z Białegostoku.

drzwi wejścioweJeśli chodzi o same drzwi zewnętrzne, tutaj w ofercie mamy drzwi całkowicie wypełnione, jak i przeszklone. Te ze szkleniem pozwalają na uzyskanie naprawdę atrakcyjnego efektu estetycznego. Dobrze sprawdza się na przykład witraż wykonany na szybie matowej lub refleksyjnej, ale najczęściej wybierane są lustra weneckie – dzięki nim osoby znajdujące się w domu mogą zobaczyć, kto stoi na zewnątrz: gość zaś nie dowie się, czy jesteśmy obecni za drzwiami, póki mu nie otworzymy. W ten sposób możemy uniknąć niepożądanych gości bez konieczności tłumaczenia się, dlaczego jesteśmy niezadowoleni z wizyty (na przykład wyznawców Jehowy). Jeżeli zdecydujemy się na drzwi zewnętrzne, wśród ofert producentów znajdziemy stolarkę wykończoną w różny sposób – najczęściej spotkać można lakiery w kolorze jasnego orzechu, złotego dębu, palisandru czy afromozji. Lakierowanie sprawia, że drzwi stają się bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. W szerokim asortymencie proponowanym przez sklepy ze stolarką otworową, znajdziemy modele drzwi, które będą pasować do nowoczesnych wnętrz i elewacji, jak i do tych utrzymanych w klasycznym stylu.

Oprócz wyglądu zewnętrznego drzwi, warto jednak zwracać uwagę także na parametry techniczne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy rozwiązania energooszczędne pozwalają na wprowadzenie naprawdę dużych oszczędności w zakresie eksploatacji budynku.