Architekt wnętrz

Architekt wnętrz i pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to pomieszczenie w domu, które zapewne będzie najbardziej kolorowe, najjaśniejsze, posiadające najwięcej wzorzystych elementów. Dzieci lubią kolory, postacie z bajek animowanych, chcą by w ich pokoju panował baśniowy nastrój, a aspekty praktyczne nie są dla nich bardzo ważne.

Architekt wnętrz i dobór kolorów

Architekt wnętrzDlatego też dobry architekt wnętrz w Bydgoszczy powinien zadbać o to, by maluch chciał jak najwięcej czasu spędzać w swoim pokoju i chętnie przyjmował tam gości. Jak to zrobić? Trzeba zadbać o dobre wyposażenie wnętrz. Zacznijmy od ścian i podłóg. Jeśli chodzi o kolory to możemy sobie pozwolić na więcej eksperymentów, niż w przypadku innych pomieszczeń, tutaj możemy używać barw cukierkowych, intensywnych, jaskrawych, zarówno jeśli chodzi o farbę, jak i o tapetę. Do pokoju dziecięcego można także dodać naklejki ścienne z ciekawymi grafikami, czy też wykonać wzory, dzięki szablony malarskim. Takie urozmaicenie pokoju z pewnością jest dobrym zabiegiem. Na podłodze warto jest położyć wykładzinę lub dywan. Dzięki temu maluchy będą miały miękkie podłoże do zabawy i nie będą siadały na zimnej podłodze, tylko na puchowymi i ciepłym dywanie. Nie należy jednak wybierać dywaników typu shaggy czy z długim włosiem, ponieważ będą one trudne do czyszczenia. Lepiej jest postawić na ,,płaski” ale gruby dywan. Meble dziecięce często mają różne kolory, jak również rysunki.

Architekt wnętrzNa meblach znajdziemy motywy samochodzików, księżniczek, wróżek, domków, czy kwiatów. Takie wyposażenie wnętrz z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Meble dziecięce powinny być odpowiednio niższe, niż te dla dorosłych, żeby maluch mógł do nich spokojnie sięgnąć. Szafki powinny być otwierane do boku, a nie do góry, jak czasem są zamykane szafki kuchenne czy w przedpokoju. Wtedy maluchowi łatwiej jest z nich korzystać. Meble dla dziecka mogą mieć fantazyjne wykończenie, szczególnie jeśli chodzi o łóżka i kanapy. Popularne są także łózka piętrowe, jednak nie te tradycyjne, gdzie są dwa łóżka nad sobą, tylko takie, gdzie jedno łóżko jest na górze, a na dole jest wolna przestrzeń na postawienie biurka czy szafek. Jest to dobra alternatywa dla małych pomieszczeń, gdzie ciężko byłoby wcisnąć wszystkie meble. Jeśli chodzi o oświetlenie to najlepiej jest wybrać jedno górne światło, jak również małą lampkę nocną.

Dzieci często boją się spać po ciemku, więc delikatne źródło światła będzie dla nich bardzo ważne. Warto dodać także kolorowe dodatki do wnętrza dziecięcego, takie jak ozdobne pudełeczka drewniane, dekoracyjne zasłonki i firanki, czy pościel z bohaterami filmowymi.